CURRENT STANDINGS

3.MFL North 2020/21

PosClubPtsPWDLFAGD
151191702741559
247201523562531
337191144421824
437201217462323
536201136412912
63219955453015
730209383136-5
827208392838-10
9262082103854-16
1024197393537-2
11232072112632-6
12211963102046-26
13182053122138-17
1416154472327-4
15111932142752-25
1641904152578-53
Play-off | group stage
Disqualified | by FFM
Relegation | 4.MFL

Round 1 (24/10/2020 - 25/10/2020)
Saturday, 24/10/2020
14:30 Bashkimi 1947 0 : 2 Petrovec
14:30 Lokomotiva (S) 2 : 0 Fortuna
Sunday, 25/10/2020
11:00 Madjari Solidarnost 2 : 1 Volkovo
14:00 Rinia 98 1 : 0 Aerodrom
14:00 Rechica 2 : 5 Ilinden (S)
14:00 Bashkimi (Lj) 3 : 1 Rashtak
14:00 Studena Voda 2 : 1 SSK Nova
14:00 Besa-Vlazrimi 3 : 2 Nju Stars
Round 2 (08/11/2020)
Sunday, 08/11/2020
10:00 Volkovo 1 : 2 Besa-Vlazrimi
13:30 Petrovec 0 : 2 Studena Voda
13:30 Rechica 5 : 5 Madjari Solidarnost
13:30 Ilinden (S) 2 : 4 SSK Nova
13:30 Rashtak 3 : 0 Rinia 98
13:30 Aerodrom 2 : 1 Bashkimi 1947
13:30 Fortuna 2 : 1 Bashkimi (Lj)
14:00 Nju Stars 1 : 1 Lokomotiva (S)
Round 3 (14/11/2020 - 15/11/2020)
Saturday, 14/11/2020
13:30 Bashkimi (Lj) 2 : 1 Nju Stars
13:30 Bashkimi 1947 2 : 1 Rashtak
Sunday, 15/11/2020
13:30 Lokomotiva (S) 6 : 0 Volkovo
13:30 Studena Voda 1 : 1 Aerodrom
13:30 Besa-Vlazrimi 6 : 2 Rechica
13:30 Madjari Solidarnost 5 : 0 Ilinden (S)
13:30 Rinia 98 0 : 3 Fortuna
13:30 SSK Nova 1 : 1 Petrovec
Round 4 (21/11/2020 - 22/11/2020)
Saturday, 21/11/2020
13:00 Aerodrom 2 : 0 SSK Nova
Sunday, 22/11/2020
11:00 Volkovo 1 : 2 Bashkimi (Lj)
13:00 Fortuna 1 : 0 Bashkimi 1947
13:00 Nju Stars 2 : 0 Rinia 98
13:00 Madjari Solidarnost 5 : 2 Besa-Vlazrimi
13:00 Rashtak 2 : 3 Studena Voda
13:00 Rechica 1 : 1 Lokomotiva (S)
13:00 Ilinden (S) 1 : 1 Petrovec
Round 5 (28/11/2020 - 29/11/2020)
Saturday, 28/11/2020
13:00 Bashkimi 1947 0 : 3 Nju Stars
13:00 Lokomotiva (S) 1 : 1 Madjari Solidarnost
13:00 Bashkimi (Lj) 6 : 1 Rechica
Sunday, 29/11/2020
10:00 SSK Nova 0 : 3 Rashtak
13:00 Besa-Vlazrimi 4 : 1 Ilinden (S)
13:00 Studena Voda 2 : 1 Fortuna
13:00 Rinia 98 2 : 0 Volkovo
13:00 Petrovec 3 : 1 Aerodrom
Round 6 (05/12/2020 - 06/12/2020)
Saturday, 05/12/2020
13:00 Fortuna 11 : 1 SSK Nova
13:00 Rashtak 1 : 1 Petrovec
13:00 Besa-Vlazrimi 3 : 1 Lokomotiva (S)
Sunday, 06/12/2020
13:00 Rechica 1 : 1 Rinia 98
13:00 Nju Stars 1 : 0 Studena Voda
13:00 Volkovo 2 : 5 Bashkimi 1947
13:00 Ilinden (S) 1 : 4 Aerodrom
13:00 Madjari Solidarnost 2 : 0 Bashkimi (Lj)
Round 7 (08/12/2020)
Tuesday, 08/12/2020
13:30 SSK Nova 0 : 3 Nju Stars
13:30 Rinia 98 2 : 2 Madjari Solidarnost
13:30 Lokomotiva (S) 8 : 1 Ilinden (S)
13:30 Studena Voda 5 : 2 Volkovo
13:30 Bashkimi (Lj) 1 : 2 Besa-Vlazrimi
13:30 Petrovec 0 : 2 Fortuna
13:30 Aerodrom 0 : 1 Rashtak
13:30 Bashkimi 1947 2 : 0 Rechica
Round 8 (12/12/2020 - 13/12/2020)
Saturday, 12/12/2020
13:00 Lokomotiva (S) 1 : 0 Bashkimi (Lj)
13:00 Nju Stars 6 : 1 Petrovec
13:00 Fortuna 11 : 0 Aerodrom
Sunday, 13/12/2020
11:00 Volkovo 4 : 0 SSK Nova
13:00 Madjari Solidarnost 1 : 0 Bashkimi 1947
13:00 Rechica 3 : 5 Studena Voda
13:00 Ilinden (S) 2 : 2 Rashtak
13:00 Besa-Vlazrimi 5 : 0 Rinia 98
Round 9 (19/12/2020 - 20/12/2020)
Saturday, 19/12/2020
13:00 SSK Nova 2 : 1 Rechica
13:00 Bashkimi (Lj) 3 : 1 Ilinden (S)
Sunday, 20/12/2020
13:00 Rinia 98 2 : 2 Lokomotiva (S)
13:00 Aerodrom 0 : 2 Nju Stars
13:00 Bashkimi 1947 2 : 3 Besa-Vlazrimi
13:00 Petrovec 2 : 0 Volkovo
13:00 Rashtak 1 : 5 Fortuna
13:00 Studena Voda 2 : 0 Madjari Solidarnost
Round 10 (21/02/2021)
Sunday, 21/02/2021
11:00 Volkovo 2 : 2 Aerodrom
13:00 Ilinden (S) 1 : 4 Fortuna
13:00 Lokomotiva (S) 0 : 3 Bashkimi 1947
13:00 Rechica 0 : 4 Petrovec
13:00 Nju Stars 3 : 0 Rashtak
13:00 Besa-Vlazrimi 1 : 0 Studena Voda
13:00 Bashkimi (Lj) 5 : 2 Rinia 98
13:00 Madjari Solidarnost 3 : 0 SSK Nova
Round 11 (27/02/2021 - 28/02/2021)
Saturday, 27/02/2021
13:00 Bashkimi 1947 2 : 2 Bashkimi (Lj)
Sunday, 28/02/2021
10:00 SSK Nova 0 : 3 Besa-Vlazrimi
13:00 Rashtak 4 : 1 Volkovo
13:00 Studena Voda 3 : 0 Lokomotiva (S)
13:00 Rinia 98 0 : 1 Ilinden (S)
13:00 Aerodrom 1 : 0 Rechica
13:00 Fortuna 1 : 0 Nju Stars
13:00 Petrovec 2 : 1 Madjari Solidarnost
Round 12 (07/03/2021)
Sunday, 07/03/2021
11:00 Volkovo 0 : 5 Fortuna
13:00 Madjari Solidarnost 3 : 2 Aerodrom
13:00 Rechica 2 : 2 Rashtak
13:00 Lokomotiva (S) 0 : 3 SSK Nova
13:00 Rinia 98 2 : 1 Bashkimi 1947
13:00 Besa-Vlazrimi 7 : 2 Petrovec
13:00 Ilinden (S) 2 : 1 Nju Stars
13:00 Bashkimi (Lj) 1 : 0 Studena Voda
Round 13 (13/03/2021 - 14/03/2021)
Saturday, 13/03/2021
15:00 SSK Nova 1 : 1 Bashkimi (Lj)
15:00 Bashkimi 1947 2 : 0 Ilinden (S)
15:00 Studena Voda 1 : 2 Rinia 98
15:00 Petrovec 3 : 0 Lokomotiva (S)
15:00 Nju Stars 2 : 0 Volkovo
Sunday, 14/03/2021
15:00 Rashtak 1 : 3 Madjari Solidarnost
15:00 Aerodrom 0 : 0 Besa-Vlazrimi
15:00 Fortuna 8 : 1 Rechica
Round 14 (20/03/2021 - 25/03/2021)
Saturday, 20/03/2021
15:00 Rechica 4 : 7 Nju Stars
Sunday, 21/03/2021
15:00 Lokomotiva (S) 0 : 3 Aerodrom
Wednesday, 24/03/2021
15:00 Bashkimi 1947 1 : 0 Studena Voda
Thursday, 25/03/2021
15:00 Besa-Vlazrimi 3 : 0 Rashtak
15:00 Rinia 98 4 : 1 SSK Nova
15:00 Madjari Solidarnost 1 : 4 Fortuna
15:00 Bashkimi (Lj) 2 : 0 Petrovec
15:00 Ilinden (S) 3 : 1 Volkovo
Round 15 (27/03/2021 - 28/03/2021)
Saturday, 27/03/2021
15:30 Volkovo 5 : 0 Rechica
15:30 SSK Nova 0 : 0 Bashkimi 1947
Sunday, 28/03/2021
16:00 Studena Voda 5 : 1 Ilinden (S)
16:00 Fortuna 3 : 2 Besa-Vlazrimi
16:00 Petrovec 1 : 2 Rinia 98
16:00 Rashtak 3 : 0 Lokomotiva (S)
16:00 Nju Stars 2 : 2 Madjari Solidarnost
16:00 Aerodrom 1 : 2 Bashkimi (Lj)
Round 16 (31/03/2021)
Wednesday, 31/03/2021
16:30 Aerodrom 0 : 2 Rinia 98
16:30 SSK Nova 2 : 1 Studena Voda
16:30 Volkovo 1 : 1 Madjari Solidarnost
16:30 Rashtak 3 : 0 Bashkimi (Lj)
16:30 Petrovec 1 : 0 Bashkimi 1947
16:30 Ilinden (S) 6 : 0 Rechica
16:30 Nju Stars 1 : 1 Besa-Vlazrimi
Round 17 (04/04/2021)
Sunday, 04/04/2021
16:30 Studena Voda 6 : 0 Petrovec
16:30 Rinia 98 3 : 1 Rashtak
16:30 Besa-Vlazrimi 4 : 1 Volkovo
16:30 SSK Nova 2 : 1 Ilinden (S)
16:30 Bashkimi 1947 3 : 1 Aerodrom
16:30 Bashkimi (Lj) 0 : 2 Fortuna
16:30 Madjari Solidarnost 6 : 0 Rechica
Round 18 (07/04/2021)
Wednesday, 07/04/2021
16:30 Ilinden (S) 3 : 2 Madjari Solidarnost
16:30 Aerodrom 1 : 3 Studena Voda
16:30 Nju Stars 1 : 1 Bashkimi (Lj)
16:30 Rashtak 6 : 1 Bashkimi 1947
16:30 Petrovec 4 : 1 SSK Nova
16:30 Fortuna 5 : 2 Rinia 98
16:30 Rechica 0 : 1 Besa-Vlazrimi
Round 19 (10/04/2021 - 11/04/2021)
Saturday, 10/04/2021
16:00 SSK Nova 1 : 0 Aerodrom
Sunday, 11/04/2021
16:00 Bashkimi (Lj) 4 : 3 Volkovo
16:00 Studena Voda 5 : 0 Rashtak
16:00 Rinia 98 0 : 2 Nju Stars
16:00 Besa-Vlazrimi 2 : 0 Madjari Solidarnost
16:00 Petrovec 2 : 3 Ilinden (S)
16:00 Bashkimi 1947 1 : 3 Fortuna
Round 20 (17/04/2021 - 27/04/2021)
Saturday, 17/04/2021
16:00 Volkovo 2 : 1 Rinia 98
Sunday, 18/04/2021
16:00 Fortuna 3 : 0 Studena Voda
16:00 Rechica 2 : 5 Bashkimi (Lj)
16:00 Aerodrom 0 : 1 Petrovec
16:00 Nju Stars 2 : 0 Bashkimi 1947
16:00 Ilinden (S) 3 : 2 Besa-Vlazrimi
Tuesday, 27/04/2021
16:00 Rashtak   SSK Nova
Round 21 (21/04/2021)
Wednesday, 21/04/2021
16:30 Bashkimi (Lj)   Madjari Solidarnost
16:30 Studena Voda   Nju Stars
16:30 SSK Nova   Fortuna
16:30 Aerodrom   Ilinden (S)
16:30 Rinia 98   Rechica
16:30 Bashkimi 1947   Volkovo
16:30 Petrovec   Rashtak