FINAL STANDINGS

3.MFL South 2021/22

PosClubPtsPWDLFAGD
1652421211072186
2602419321003466
349241545623428
449241545522824
53824115865587
635241121157525
733249693842-4
8292492133655-19
9252481154478-34
10232472154362-19
11212463154772-25
12132444163172-41
1362420222498-74
1400000000
Play-off |
Relegation | 4.MFL
DNS | Quit before season start

*Obrshani has been deducted 3 points for not appearing in Round 25.

Advertisements

Round 1 (27/02/2022)
Sunday, 27/02/2022
14:00 Marena 1 : 0 Mladost 1930
14:00 Sloga 1976 1 : 0 Dinamo
14:00 Rosoman 83 5 : 0 Novo Crnilishte
14:00 Vardar (N) 3 : 2 Golemo Konjari
14:00 Obrshani 0 : 1 Pitu Guli
14:00 Prevalec : Napredok (KR)
14:00 Buchin 1 : 0 Vozarci
Round 2 (05/03/2022 - 06/04/2022)
Saturday, 05/03/2022
15:00 Novo Crnilishte 2 : 5 Prevalec
15:00 Golemo Konjari 5 : 3 Buchin
Sunday, 06/03/2022
14:00 Napredok (KR) : Vardar (N)
14:00 Vozarci 0 : 1 Sloga 1976
15:00 Pitu Guli 4 : 0 Dinamo
Wednesday, 16/03/2022
15:00 Mladost 1930 1 : 1 Rosoman 83
Wednesday, 06/04/2022
16:00 Obrshani 0 : 3 Marena
Round 3 (09/03/2022 - 10/03/2022)
Wednesday, 09/03/2022
15:00 Dinamo 7 : 0 Vozarci
15:00 Marena 2 : 1 Pitu Guli
15:00 Sloga 1976 0 : 0 Golemo Konjari
15:00 Prevalec 4 : 2 Mladost 1930
15:00 Rosoman 83 3 : 0 Obrshani
15:00 Buchin : Napredok (KR)
Thursday, 10/03/2022
15:00 Vardar (N) 1 : 1 Novo Crnilishte
Round 4 (13/03/2022)
Sunday, 13/03/2022
15:00 Mladost 1930 1 : 3 Vardar (N)
15:00 Pitu Guli 4 : 0 Vozarci
15:00 Marena 1 : 2 Rosoman 83
15:00 Novo Crnilishte 1 : 0 Buchin
15:00 Napredok (KR) : Sloga 1976
15:00 Obrshani 0 : 3 Prevalec
15:00 Golemo Konjari 3 : 2 Dinamo
Round 5 (20/03/2022 - 06/04/2022)
Sunday, 20/03/2022
15:00 Prevalec 4 : 1 Marena
15:00 Buchin 6 : 5 Mladost 1930
15:00 Dinamo : Napredok (KR)
15:00 Rosoman 83 3 : 0 Pitu Guli
15:00 Vardar (N) 0 : 0 Obrshani
15:00 Vozarci 0 : 2 Golemo Konjari
Wednesday, 06/04/2022
16:00 Sloga 1976 1 : 3 Novo Crnilishte
Round 6 (23/03/2022)
Wednesday, 23/03/2022
15:30 Mladost 1930 3 : 1 Sloga 1976
15:30 Pitu Guli 0 : 1 Golemo Konjari
15:30 Marena 0 : 2 Vardar (N)
15:30 Novo Crnilishte 3 : 1 Dinamo
15:30 Obrshani 3 : 1 Buchin
15:30 Napredok (KR) : Vozarci
15:30 Rosoman 83 0 : 2 Prevalec
Round 7 (27/03/2022)
Sunday, 27/03/2022
16:00 Prevalec 1 : 1 Pitu Guli
16:00 Buchin 2 : 2 Marena
16:00 Dinamo 4 : 2 Mladost 1930
16:00 Golemo Konjari   Napredok (KR)
16:00 Sloga 1976 1 : 0 Obrshani
16:00 Vardar (N) 3 : 0 Rosoman 83
16:00 Vozarci 1 : 5 Novo Crnilishte
Round 8 (30/03/2022 - 04/05/2022)
Wednesday, 30/03/2022
16:00 Pitu Guli   Napredok (KR)
16:00 Novo Crnilishte 4 : 2 Golemo Konjari
16:00 Obrshani 0 : 3 Dinamo
16:00 Rosoman 83 3 : 1 Buchin
16:00 Prevalec 3 : 6 Vardar (N)
16:00 Mladost 1930 5 : 0 Vozarci
Wednesday, 04/05/2022
17:00 Marena 5 : 3 Sloga 1976
Round 9 (03/04/2022)
Sunday, 03/04/2022
16:00 Vozarci 2 : 3 Obrshani
16:00 Buchin 2 : 4 Prevalec
16:00 Napredok (KR) : Novo Crnilishte
16:00 Dinamo 2 : 1 Marena
16:00 Golemo Konjari 1 : 0 Mladost 1930
16:00 Sloga 1976 2 : 1 Rosoman 83
16:00 Vardar (N) 6 : 0 Pitu Guli
Round 10 (10/04/2022)
Sunday, 10/04/2022
16:00 Marena 2 : 1 Vozarci
16:00 Pitu Guli 2 : 1 Novo Crnilishte
16:00 Rosoman 83 2 : 1 Dinamo
16:00 Mladost 1930   Napredok (KR)
16:00 Vardar (N) 3 : 2 Buchin
16:00 Prevalec 4 : 1 Sloga 1976
16:00 Obrshani 2 : 2 Golemo Konjari
Round 11 (13/04/2022)
Wednesday, 13/04/2022
16:30 Golemo Konjari 2 : 1 Marena
16:30 Sloga 1976 0 : 3 Vardar (N)
16:30 Napredok (KR)   Obrshani
16:30 Vozarci 3 : 7 Rosoman 83
16:30 Buchin 1 : 3 Pitu Guli
16:30 Novo Crnilishte 4 : 0 Mladost 1930
16:30 Dinamo 1 : 5 Prevalec
Round 12 (17/04/2022)
Sunday, 17/04/2022
16:30 Prevalec 3 : 1 Vozarci
16:30 Pitu Guli 3 : 0 Mladost 1930
16:30 Buchin 3 : 1 Sloga 1976
16:30 Rosoman 83 0 : 0 Golemo Konjari
16:30 Vardar (N) 10 : 0 Dinamo
16:30 Marena   Napredok (KR)
16:30 Obrshani 0 : 4 Novo Crnilishte
Round 13 (22/04/2022)
Friday, 22/04/2022
16:30 Mladost 1930 1 : 2 Obrshani
16:30 Sloga 1976 1 : 2 Pitu Guli
16:30 Dinamo 2 : 1 Buchin
16:30 Golemo Konjari 0 : 0 Prevalec
16:30 Novo Crnilishte 1 : 1 Marena
16:30 Vozarci 1 : 6 Vardar (N)
16:30 Napredok (KR)   Rosoman 83
Round 14 (25/04/2022 - 04/05/2022)
Monday, 25/04/2022
17:00 Dinamo 2 : 3 Sloga 1976
17:00 Pitu Guli 3 : 1 Obrshani
17:00 Novo Crnilishte 2 : 2 Rosoman 83
Wednesday, 27/04/2022
17:00 Mladost 1930 2 : 1 Marena
Wednesday, 04/05/2022
17:00 Golemo Konjari 0 : 3 Vardar (N)
17:00 Vozarci 2 : 1 Buchin
Round 15 (30/04/2022)
Saturday, 30/04/2022
16:00 Dinamo 0 : 3 Pitu Guli
17:00 Prevalec 4 : 2 Novo Crnilishte
17:00 Marena 5 : 1 Obrshani
17:00 Buchin 3 : 2 Golemo Konjari
17:00 Rosoman 83 2 : 1 Mladost 1930
17:00 Sloga 1976 4 : 1 Vozarci
Round 16 (08/05/2022)
Sunday, 08/05/2022
17:00 Obrshani 0 : 3 Rosoman 83
17:00 Novo Crnilishte 0 : 5 Vardar (N)
17:00 Vozarci 0 : 2 Dinamo
17:00 Mladost 1930 3 : 6 Prevalec
17:00 Pitu Guli 2 : 0 Marena
17:00 Golemo Konjari 1 : 1 Sloga 1976
Round 17 (11/05/2022 - 18/05/2022)
Wednesday, 11/05/2022
17:00 Rosoman 83 4 : 1 Marena
17:00 Prevalec 13 : 1 Obrshani
17:00 Vardar (N) 6 : 0 Mladost 1930
17:00 Buchin 2 : 2 Novo Crnilishte
17:00 Vozarci 0 : 3 Pitu Guli
Wednesday, 18/05/2022
17:00 Dinamo 2 : 2 Golemo Konjari
Round 18 (15/05/2022)
Sunday, 15/05/2022
16:30 Marena 0 : 2 Prevalec
17:00 Pitu Guli 2 : 2 Rosoman 83
17:00 Obrshani 2 : 5 Vardar (N)
17:00 Golemo Konjari 1 : 0 Vozarci
17:00 Novo Crnilishte 2 : 1 Sloga 1976
17:00 Mladost 1930 4 : 3 Buchin
Round 19 (21/05/2022)
Saturday, 21/05/2022
17:30 Dinamo 4 : 2 Novo Crnilishte
17:30 Buchin 1 : 1 Obrshani
17:30 Prevalec 8 : 3 Rosoman 83
17:30 Golemo Konjari 2 : 1 Pitu Guli
17:30 Sloga 1976 3 : 0 Mladost 1930
17:30 Vardar (N) 6 : 5 Marena
Round 20 (24/05/2022)
Tuesday, 24/05/2022
17:30 Novo Crnilishte 8 : 5 Vozarci
17:30 Marena 4 : 2 Buchin
17:30 Mladost 1930 3 : 2 Dinamo
17:30 Rosoman 83 0 : 2 Vardar (N)
17:30 Obrshani 1 : 2 Sloga 1976
17:30 Pitu Guli 0 : 0 Prevalec
Round 21 (29/05/2022)
Sunday, 29/05/2022
17:30 Golemo Konjari 2 : 4 Novo Crnilishte
17:30 Sloga 1976 5 : 3 Marena
17:30 Vardar (N) 5 : 0 Prevalec
17:30 Dinamo 4 : 3 Obrshani
17:30 Buchin 2 : 4 Rosoman 83
17:30 Vozarci 1 : 0 Mladost 1930
Round 22 (01/06/2022)
Wednesday, 01/06/2022
17:30 Rosoman 83 3 : 0 Sloga 1976
17:30 Mladost 1930 4 : 2 Golemo Konjari
17:30 Obrshani 8 : 2 Vozarci
17:30 Pitu Guli 3 : 2 Vardar (N)
17:30 Marena 5 : 1 Dinamo
17:30 Prevalec 6 : 0 Buchin
Round 23 (05/06/2022)
Sunday, 05/06/2022
17:30 Novo Crnilishte 4 : 4 Pitu Guli
17:30 Sloga 1976 0 : 2 Prevalec
17:30 Vozarci 2 : 4 Marena
17:30 Golemo Konjari 4 : 0 Obrshani
17:30 Dinamo 2 : 3 Rosoman 83
17:30 Buchin 0 : 4 Vardar (N)
Round 24 (08/06/2022)
Wednesday, 08/06/2022
17:30 Marena 2 : 0 Golemo Konjari
17:30 Pitu Guli 6 : 0 Buchin
17:30 Mladost 1930 3 : 2 Novo Crnilishte
17:30 Rosoman 83 5 : 0 Vozarci
17:30 Prevalec 12 : 0 Dinamo
17:30 Vardar (N) 9 : 0 Sloga 1976
Round 25 (12/06/2022)
Sunday, 12/06/2022
10:30 Golemo Konjari 0 : 4 Rosoman 83
17:30 Dinamo 0 : 4 Vardar (N)
17:30 Mladost 1930 0 : 1 Pitu Guli
17:30 Novo Crnilishte 3 : 0 Obrshani
17:30 Vozarci 1 : 6 Prevalec
17:30 Sloga 1976 3 : 4 Buchin
Round 26 (14/06/2022 - 15/06/2022)
Tuesday, 14/06/2022
17:30 Marena 7 : 5 Novo Crnilishte
Wednesday, 15/06/2022
17:30 Prevalec 3 : 2 Golemo Konjari
17:30 Buchin 6 : 2 Dinamo
17:30 Pitu Guli 3 : 1 Sloga 1976
17:30 Obrshani 3 : 3 Mladost 1930
17:30 Vardar (N) 10 : 1 Vozarci