CURRENT STANDINGS

3.MFL East 2022/23

PosClubPtsPWDLFAGD
17321015213
2732101275
373210514
4632011037
563201642
643111541
74311145-1
83310268-2
93310248-4
1033102511-6
1113012413-9
1203003111-10
Play-off |
Relegation | 4.MFL

Round 1 (11/09/2022)
Sunday, 11/09/2022
16:00 Karbinci 0 : 2 Malesh
16:00 Vardarski 1 : 5 Tiverija
16:00 Ovche Pole 4 : 3 Spartmani
16:00 Ak. Cheshinovo-Obleshevo 2 : 1 Bregalnica (D)
16:00 Rudar 3 : 1 Dojransko Ezero
16:00 Osogovo 6 : 0 Pobeda (V)
Round 2 (18/09/2022)
Sunday, 18/09/2022
15:00 Bregalnica (D) 1 : 0 Tiverija
15:00 Pobeda (V) 4 : 0 Vardarski
15:00 Malesh 1 : 1 Osogovo
15:00 Dojransko Ezero 2 : 2 Karbinci
15:00 Spartmani 3 : 1 Rudar
15:00 Ak. Cheshinovo-Obleshevo 2 : 2 Ovche Pole
Round 3 (25/09/2022)
Sunday, 25/09/2022
15:00 Ovche Pole 6 : 2 Bregalnica (D)
15:00 Rudar 2 : 0 Ak. Cheshinovo-Obleshevo
15:00 Karbinci 3 : 0 Spartmani
15:00 Osogovo 8 : 1 Dojransko Ezero
15:00 Vardarski 0 : 2 Malesh
15:00 Tiverija 5 : 1 Pobeda (V)
Round 4 (02/10/2022)
Sunday, 02/10/2022
15:00 Bregalnica (D)   Pobeda (V)
15:00 Malesh   Tiverija
15:00 Dojransko Ezero   Vardarski
15:00 Spartmani   Osogovo
15:00 Ak. Cheshinovo-Obleshevo   Karbinci
15:00 Ovche Pole   Rudar
Round 5 (09/10/2022)
Sunday, 09/10/2022
14:00 Rudar   Bregalnica (D)
14:00 Karbinci   Ovche Pole
14:00 Osogovo   Ak. Cheshinovo-Obleshevo
14:00 Vardarski   Spartmani
14:00 Tiverija   Dojransko Ezero
14:00 Pobeda (V)   Malesh
Round 6 (16/10/2022)
Sunday, 16/10/2022
14:00 Bregalnica (D)   Malesh
14:00 Dojransko Ezero   Pobeda (V)
14:00 Spartmani   Tiverija
14:00 Ak. Cheshinovo-Obleshevo   Vardarski
14:00 Ovche Pole   Osogovo
14:00 Rudar   Karbinci
Round 7 (23/10/2022)
Sunday, 23/10/2022
13:00 Karbinci   Bregalnica (D)
13:00 Osogovo   Rudar
13:00 Vardarski   Ovche Pole
13:00 Tiverija   Ak. Cheshinovo-Obleshevo
13:00 Pobeda (V)   Spartmani
13:00 Malesh   Dojransko Ezero
Round 8 (30/10/2022)
Sunday, 30/10/2022
13:00 Bregalnica (D)   Dojransko Ezero
13:00 Spartmani   Malesh
13:00 Ak. Cheshinovo-Obleshevo   Pobeda (V)
13:00 Ovche Pole   Tiverija
13:00 Rudar   Vardarski
13:00 Karbinci   Osogovo
Round 9 (06/11/2022)
Sunday, 06/11/2022
13:00 Osogovo   Bregalnica (D)
13:00 Vardarski   Karbinci
13:00 Tiverija   Rudar
13:00 Pobeda (V)   Ovche Pole
13:00 Malesh   Ak. Cheshinovo-Obleshevo
13:00 Spartmani   Dojransko Ezero
Round 10 (13/11/2022)
Sunday, 13/11/2022
13:00 Bregalnica (D)   Spartmani
13:00 Ak. Cheshinovo-Obleshevo   Dojransko Ezero
13:00 Ovche Pole   Malesh
13:00 Rudar   Pobeda (V)
13:00 Karbinci   Tiverija
13:00 Osogovo   Vardarski
Round 11 (20/11/2022)
Sunday, 20/11/2022
13:00 Vardarski   Bregalnica (D)
13:00 Tiverija   Osogovo
13:00 Pobeda (V)   Karbinci
13:00 Malesh   Rudar
13:00 Dojransko Ezero   Ovche Pole
13:00 Spartmani   Ak. Cheshinovo-Obleshevo