FINAL STANDINGS

3.MFL Southwest 2018/19

PosClubPtsPWDLFAGD
158251843782355
243251348382810
3392512310413110
439251231048435
5372512112504010
6362511311564610
73525112124957-8
83525112124253-11
93425104114956-7
103325103123443-9
113225102133863-25
12312587104041-1
1318136072530-5
14182560193872-34
Promotion | 2.MFL West
Play-off | group stage
Relegation | 4.MFL
Disqualified | by FFM
Relegation | 4.MFL

Round 1 (26/08/2018)
Sunday, 26/08/2018
16:30 Sateska 0 : 0 Crno Buki ZL
16:30 Oktisi 2 : 3 Karaorman
16:30 Veleshta 1 : 4 Ohrid
16:30 Liria (Z) 1 : 3 Prespa
16:30 Vlaznimi 2 : 0 Flamurtari (R)
16:30 Kravari 2 : 0 Novaci
16:30 Lirija (G) 2 : 1 Lakocherej
Round 2 (01/09/2018 - 02/09/2018)
Saturday, 01/09/2018
16:30 Novaci 5 : 1 Liria (Z)
Sunday, 02/09/2018
10:00 Karaorman 2 : 0 Kravari
16:30 Lakocherej 1 : 0 Vlaznimi
16:30 Sateska 3 : 0 Oktisi
16:30 Crno Buki ZL 2 : 0 Flamurtari (R)
16:30 Prespa 3 : 3 Veleshta
16:30 Ohrid 2 : 0 Lirija (G)
Round 3 (08/09/2018 - 09/09/2018)
Saturday, 08/09/2018
16:00 Veleshta 3 : 1 Novaci
Sunday, 09/09/2018
16:00 Flamurtari (R) 1 : 2 Lakocherej
16:00 Oktisi 2 : 1 Crno Buki ZL
16:00 Vlaznimi 0 : 1 Ohrid
16:00 Liria (Z) 1 : 0 Karaorman
16:00 Lirija (G) 2 : 0 Prespa
16:00 Kravari 4 : 2 Sateska
Round 4 (15/09/2018 - 16/09/2018)
Saturday, 15/09/2018
15:30 Novaci 4 : 1 Lirija (G)
15:30 Karaorman 3 : 2 Veleshta
Sunday, 16/09/2018
15:30 Crno Buki ZL 3 : 0 Lakocherej
15:30 Prespa 1 : 1 Vlaznimi
15:30 Sateska 1 : 0 Liria (Z)
15:30 Ohrid 5 : 1 Flamurtari (R)
15:30 Oktisi 3 : 1 Kravari
Round 5 (22/09/2018 - 23/09/2018)
Saturday, 22/09/2018
15:30 Lakocherej 1 : 6 Ohrid
15:30 Veleshta 2 : 0 Sateska
Sunday, 23/09/2018
15:30 Vlaznimi 2 : 1 Novaci
15:30 Liria (Z) 3 : 2 Oktisi
15:30 Lirija (G) 2 : 1 Karaorman
15:30 Kravari 0 : 1 Crno Buki ZL
15:30 Flamurtari (R) 2 : 0 Prespa
Round 6 (29/09/2018)
Saturday, 29/09/2018
11:00 Karaorman 0 : 0 Vlaznimi
15:00 Kravari 6 : 3 Liria (Z)
15:00 Oktisi 0 : 3 Veleshta
15:00 Novaci 3 : 1 Flamurtari (R)
15:00 Sateska 1 : 4 Lirija (G)
15:00 Prespa 1 : 0 Lakocherej
15:00 Crno Buki ZL 0 : 1 Ohrid
Round 7 (07/10/2018)
Sunday, 07/10/2018
15:00 Ohrid 2 : 0 Prespa
15:00 Veleshta 3 : 0 Kravari
15:00 Vlaznimi 3 : 0 Sateska
15:00 Lakocherej 3 : 2 Novaci
15:00 Liria (Z) 3 : 0 Crno Buki ZL
15:00 Lirija (G) 5 : 3 Oktisi
15:00 Flamurtari (R) 1 : 1 Karaorman
Round 8 (14/10/2018)
Sunday, 14/10/2018
14:30 Sateska 1 : 0 Flamurtari (R)
14:30 Crno Buki ZL 1 : 1 Prespa
14:30 Liria (Z) 0 : 2 Veleshta
14:30 Kravari 3 : 1 Lirija (G)
14:30 Karaorman 9 : 0 Lakocherej
14:30 Oktisi 3 : 2 Vlaznimi
14:30 Novaci 1 : 3 Ohrid
Round 9 (20/10/2018 - 21/10/2018)
Saturday, 20/10/2018
14:30 Ohrid 3 : 0 Karaorman
Sunday, 21/10/2018
14:30 Prespa 3 : 1 Novaci
14:30 Flamurtari (R) 3 : 2 Oktisi
14:30 Veleshta 1 : 2 Crno Buki ZL
14:30 Vlaznimi 2 : 1 Kravari
14:30 Lakocherej 0 : 1 Sateska
14:30 Lirija (G) 4 : 0 Liria (Z)
Round 10 (28/10/2018)
Sunday, 28/10/2018
13:30 Oktisi 3 : 1 Lakocherej
13:30 Crno Buki ZL 2 : 1 Novaci
13:30 Veleshta 6 : 3 Lirija (G)
13:30 Liria (Z) 2 : 0 Vlaznimi
13:30 Sateska 1 : 1 Ohrid
13:30 Kravari 3 : 0 Flamurtari (R)
13:30 Karaorman 0 : 1 Prespa
Round 11 (03/11/2018 - 04/11/2018)
Saturday, 03/11/2018
13:30 Novaci 2 : 3 Karaorman
Sunday, 04/11/2018
13:30 Ohrid 6 : 0 Oktisi
13:30 Flamurtari (R) 1 : 2 Liria (Z)
13:30 Lakocherej 2 : 2 Kravari
13:30 Prespa 4 : 1 Sateska
13:30 Lirija (G) 3 : 1 Crno Buki ZL
13:30 Vlaznimi 3 : 0 Veleshta
Round 12 (10/11/2018 - 11/11/2018)
Saturday, 10/11/2018
13:30 Kravari 2 : 3 Ohrid
Sunday, 11/11/2018
13:30 Oktisi 4 : 2 Prespa
13:30 Veleshta 1 : 0 Flamurtari (R)
13:30 Sateska 2 : 1 Novaci
13:30 Liria (Z) 7 : 1 Lakocherej
13:30 Crno Buki ZL 3 : 1 Karaorman
13:30 Lirija (G) 1 : 2 Vlaznimi
Round 13 (17/11/2018 - 18/11/2018)
Saturday, 17/11/2018
13:00 Novaci 5 : 2 Oktisi
Sunday, 18/11/2018
13:00 Prespa 1 : 2 Kravari
13:00 Ohrid 5 : 2 Liria (Z)
13:00 Karaorman 8 : 2 Sateska
13:00 Vlaznimi 1 : 1 Crno Buki ZL
13:00 Lakocherej 3 : 1 Veleshta
13:00 Flamurtari (R) 2 : 2 Lirija (G)
Round 14 (09/03/2019 - 10/03/2019)
Saturday, 09/03/2019
14:30 Novaci 1 : 1 Kravari
Sunday, 10/03/2019
14:30 Flamurtari (R) 1 : 0 Vlaznimi
14:30 Lakocherej 1 : 0 Lirija (G)
14:30 Crno Buki ZL 2 : 1 Sateska
14:30 Ohrid 5 : 0 Veleshta
14:30 Karaorman 2 : 1 Oktisi
Round 15 (17/03/2019)
Sunday, 17/03/2019
14:30 Vlaznimi 3 : 1 Lakocherej
14:30 Veleshta 1 : 0 Prespa
14:30 Oktisi 4 : 1 Sateska
14:30 Kravari 2 : 2 Karaorman
14:30 Flamurtari (R) 3 : 2 Crno Buki ZL
14:30 Lirija (G) 2 : 2 Ohrid
Round 16 (23/03/2019 - 24/03/2019)
Saturday, 23/03/2019
15:00 Novaci 3 : 1 Veleshta
Sunday, 24/03/2019
15:00 Crno Buki ZL 2 : 0 Oktisi
15:00 Prespa 1 : 1 Lirija (G)
15:00 Lakocherej 4 : 1 Flamurtari (R)
15:00 Sateska 5 : 1 Kravari
15:00 Ohrid 2 : 0 Vlaznimi
Round 17 (31/03/2019)
Sunday, 31/03/2019
15:30 Lakocherej 2 : 1 Crno Buki ZL
15:30 Vlaznimi 1 : 1 Prespa
15:30 Veleshta 3 : 2 Karaorman
15:30 Kravari 2 : 1 Oktisi
15:30 Flamurtari (R) 1 : 0 Ohrid
15:30 Lirija (G) 0 : 2 Novaci
Round 18 (07/04/2019)
Sunday, 07/04/2019
15:30 Karaorman 3 : 1 Lirija (G)
15:30 Crno Buki ZL 3 : 0 Kravari
15:30 Ohrid 2 : 2 Lakocherej
15:30 Sateska 4 : 2 Veleshta
15:30 Prespa 4 : 1 Flamurtari (R)
15:30 Novaci 1 : 3 Vlaznimi
Round 19 (14/04/2019)
Sunday, 14/04/2019
16:00 Lirija (G) 2 : 1 Sateska
16:00 Lakocherej 1 : 0 Prespa
16:00 Ohrid 2 : 0 Crno Buki ZL
16:00 Vlaznimi 2 : 1 Karaorman
16:00 Veleshta 3 : 0 Oktisi
16:00 Flamurtari (R) 1 : 0 Novaci
Round 20 (20/04/2019)
Saturday, 20/04/2019
16:30 Prespa 2 : 2 Ohrid
16:30 Kravari 6 : 3 Veleshta
16:30 Sateska 2 : 0 Vlaznimi
16:30 Novaci 3 : 1 Lakocherej
16:30 Oktisi 0 : 2 Lirija (G)
16:30 Karaorman 2 : 3 Flamurtari (R)
Round 21 (25/04/2019 - 29/04/2019)
Thursday, 25/04/2019
16:30 Ohrid 1 : 2 Novaci
Friday, 26/04/2019
16:30 Lakocherej 4 : 3 Karaorman
Saturday, 27/04/2019
16:30 Vlaznimi 3 : 2 Oktisi
16:30 Flamurtari (R) 3 : 0 Sateska
16:30 Prespa 1 : 4 Crno Buki ZL
Monday, 29/04/2019
16:30 Lirija (G) 2 : 3 Kravari
Round 22 (30/04/2019 - 02/05/2019)
Tuesday, 30/04/2019
17:00 Crno Buki ZL 5 : 1 Veleshta
Wednesday, 01/05/2019
17:00 Novaci 1 : 0 Prespa
17:00 Sateska 5 : 0 Lakocherej
17:00 Karaorman 4 : 3 Ohrid
17:00 Oktisi 0 : 3 Flamurtari (R)
Thursday, 02/05/2019
17:00 Kravari 1 : 2 Vlaznimi
Round 23 (04/05/2019 - 06/05/2019)
Saturday, 04/05/2019
17:00 Prespa 3 : 1 Karaorman
17:00 Lakocherej 5 : 1 Oktisi
17:00 Novaci 2 : 1 Crno Buki ZL
17:00 Ohrid 4 : 1 Sateska
17:00 Lirija (G) 3 : 0 Veleshta
Monday, 06/05/2019
17:00 Flamurtari (R) 3 : 1 Kravari
Round 24 (12/05/2019)
Sunday, 12/05/2019
17:00 Sateska 4 : 3 Prespa
17:00 Oktisi 0 : 5 Ohrid
17:00 Karaorman 1 : 0 Novaci
17:00 Veleshta 3 : 4 Vlaznimi
17:00 Crno Buki ZL 1 : 2 Lirija (G)
17:00 Kravari 3 : 0 Lakocherej
Round 25 (19/05/2019)
Sunday, 19/05/2019
17:00 Prespa 2 : 1 Oktisi
17:00 Vlaznimi 2 : 0 Lirija (G)
17:00 Karaorman 3 : 2 Crno Buki ZL
17:00 Novaci 4 : 0 Sateska
17:00 Ohrid 8 : 0 Kravari
17:00 Flamurtari (R) 1 : 1 Veleshta
Round 26 (26/05/2019)
Sunday, 26/05/2019
17:00 Kravari 3 : 3 Prespa
17:00 Sateska 3 : 1 Karaorman
17:00 Lirija (G) 3 : 1 Flamurtari (R)
17:00 Crno Buki ZL 1 : 0 Vlaznimi
17:00 Oktisi 2 : 4 Novaci
17:00 Veleshta 3 : 2 Lakocherej