CURRENT STANDINGS

3.MFL West 2019/20

PosClubPtsPWDLFAGD
124880026224
222871028424
318860220155
416851223149
5148422862
61384131116-5
71083141314-1
8983051114-3
9983051318-5
1038107919-10
1138107319-16
1208008327-24
Play-off | group stage
Relegation | 4.MFL

Round 1 (21/09/2019 - 25/09/2019)
Saturday, 21/09/2019
16:00 Napredok 1 : 4 Teteks
Sunday, 22/09/2019
15:30 Besa (DD) 5 : 0 Ljuboten
16:00 Kamjani 0 : 2 Proleter (T)
16:00 Zajazi 2 : 1 Trabzonspor
16:00 Nerashti 0 : 1 Rechica (GR)
Wednesday, 25/09/2019
16:00 Flamurtari (D) 0 : 5 Arsimi
Round 2 (28/09/2019 - 29/09/2019)
Saturday, 28/09/2019
16:00 Teteks 6 : 1 Zajazi
Sunday, 29/09/2019
15:30 Arsimi 0 : 5 Besa (DD)
15:30 Rechica (GR) 3 : 0 Trabzonspor
15:30 Ljuboten 1 : 3 Kamjani
16:00 Nerashti 2 : 0 Flamurtari (D)
16:00 Proleter (T) 0 : 3 Napredok
Round 3 (05/10/2019 - 06/10/2019)
Saturday, 05/10/2019
15:30 Napredok 0 : 4 Ljuboten
Sunday, 06/10/2019
15:30 Zajazi 5 : 3 Proleter (T)
15:30 Kamjani 4 : 3 Arsimi
15:30 Besa (DD) 2 : 0 Nerashti
15:30 Trabzonspor 0 : 5 Teteks
16:00 Flamurtari (D) 0 : 1 Rechica (GR)
Round 4 (13/10/2019)
Sunday, 13/10/2019
13:30 Proleter (T) 2 : 1 Trabzonspor
15:30 Flamurtari (D) 1 : 2 Besa (DD)
15:30 Arsimi 1 : 0 Napredok
15:30 Rechica (GR) 0 : 0 Teteks
15:30 Nerashti 1 : 5 Kamjani
16:00 Ljuboten 2 : 3 Zajazi
Round 5 (19/10/2019 - 20/10/2019)
Saturday, 19/10/2019
15:00 Napredok 3 : 0 Nerashti
15:00 Kamjani 8 : 2 Flamurtari (D)
15:00 Besa (DD) 4 : 0 Rechica (GR)
Sunday, 20/10/2019
15:00 Zajazi 4 : 1 Arsimi
15:00 Trabzonspor 3 : 1 Ljuboten
15:30 Teteks 5 : 0 Proleter (T)
Round 6 (03/10/2019 - 03/11/2019)
Thursday, 03/10/2019
14:00 Arsimi 1 : 0 Trabzonspor
Saturday, 02/11/2019
14:00 Rechica (GR) 1 : 1 Proleter (T)
Sunday, 03/11/2019
14:00 Ljuboten 1 : 2 Teteks
14:00 Nerashti 0 : 2 Zajazi
14:00 Besa (DD) 3 : 0 Kamjani
14:30 Flamurtari (D) 0 : 3 Napredok
Round 7 (06/11/2019 - 07/11/2019)
Wednesday, 06/11/2019
13:30 Teteks 3 : 1 Arsimi
13:30 Trabzonspor 3 : 0 Nerashti
14:00 Napredok 1 : 3 Besa (DD)
Thursday, 07/11/2019
14:00 Proleter (T) 1 : 0 Ljuboten
14:00 Zajazi 3 : 0 Flamurtari (D)
14:00 Kamjani 1 : 0 Rechica (GR)
Round 8 (09/11/2019 - 10/11/2019)
Saturday, 09/11/2019
13:30 Besa (DD) 2 : 0 Zajazi
Sunday, 10/11/2019
13:30 Rechica (GR) 2 : 0 Ljuboten
13:30 Kamjani 2 : 2 Napredok
13:30 Nerashti 0 : 3 Teteks
13:30 Arsimi 1 : 2 Proleter (T)
13:30 Flamurtari (D) 0 : 3 Trabzonspor