CURRENT STANDINGS

3.MFL South 2023/24

PosClubPtsPWDLFAGD
151201631721359
242201334632736
340201244552629
437201145543222
53020938452619
6282084841392
728208484252-10
8172052134083-43
9152053122644-18
10132041153583-48
11102031162169-48
Play-off |
Relegation | 3.MFL

NOTE: Marena has been deducted 3 points for not playing the Round 17 match.


Round 1 (17/09/2023)
Sunday, 17/09/2023
15:00 Golemo Konjari 2 : 1 Rosoman 83
15:00 Pitu Guli 2 : 1 Marena
15:00 Mladost 1930 2 : 2 Sloga 1976
15:35 Borec 9 : 0 Buchin
16:00 Ultras 3 : 2 Lokomotiva (G)
Round 2 (24/09/2023)
Sunday, 24/09/2023
15:00 Marena 7 : 1 Lokomotiva (G)
15:00 Buchin 2 : 6 Ultras
15:00 Sloga 1976 1 : 1 Borec
15:00 Rosoman 83 2 : 3 Mladost 1930
15:00 Pitu Guli 1 : 2 Prevalec
Round 3 (01/10/2023)
Sunday, 01/10/2023
14:00 Prevalec 1 : 1 Marena
14:00 Golemo Konjari 1 : 0 Pitu Guli
14:00 Borec 4 : 0 Rosoman 83
14:00 Lokomotiva (G) 5 : 0 Buchin
15:00 Ultras 1 : 4 Sloga 1976
Round 4 (08/10/2023)
Sunday, 08/10/2023
14:00 Marena 3 : 2 Buchin
14:00 Pitu Guli 3 : 4 Mladost 1930
14:00 Prevalec 3 : 2 Golemo Konjari
14:30 Sloga 1976 1 : 2 Lokomotiva (G)
14:30 Rosoman 83 10 : 0 Ultras
Round 5 (15/10/2023)
Sunday, 15/10/2023
14:00 Golemo Konjari 2 : 1 Marena
14:00 Mladost 1930 0 : 2 Prevalec
14:00 Borec 1 : 0 Pitu Guli
14:00 Lokomotiva (G) 2 : 3 Rosoman 83
14:00 Buchin 2 : 3 Sloga 1976
Round 6 (22/10/2023)
Sunday, 22/10/2023
14:00 Marena 2 : 0 Sloga 1976
14:00 Rosoman 83 8 : 1 Buchin
14:00 Pitu Guli 6 : 2 Ultras
14:00 Prevalec 0 : 0 Borec
14:00 Golemo Konjari 2 : 0 Mladost 1930
Round 7 (29/10/2023)
Sunday, 29/10/2023
13:00 Mladost 1930 3 : 1 Marena
13:00 Borec 1 : 3 Golemo Konjari
13:00 Lokomotiva (G) 1 : 1 Pitu Guli
13:00 Sloga 1976 1 : 2 Rosoman 83
14:00 Ultras 2 : 7 Prevalec
Round 8 (05/11/2023)
Sunday, 05/11/2023
13:00 Marena 0 : 0 Rosoman 83
13:00 Pitu Guli 3 : 0 Buchin
13:00 Prevalec 3 : 1 Lokomotiva (G)
13:00 Golemo Konjari 6 : 2 Ultras
13:00 Mladost 1930 3 : 4 Borec
Round 9 (11/11/2023 - 12/11/2023)
Saturday, 11/11/2023
13:00 Borec 3 : 0 Marena
Sunday, 12/11/2023
13:00 Ultras 1 : 1 Mladost 1930
13:00 Lokomotiva (G) 1 : 2 Golemo Konjari
13:00 Buchin 2 : 4 Prevalec
13:00 Sloga 1976 1 : 1 Pitu Guli
Round 10 (18/11/2023 - 19/11/2023)
Saturday, 18/11/2023
13:00 Borec 6 : 0 Ultras
Sunday, 19/11/2023
13:00 Pitu Guli 2 : 3 Rosoman 83
13:00 Prevalec 6 : 1 Sloga 1976
13:00 Golemo Konjari 7 : 0 Buchin
13:00 Mladost 1930 3 : 0 Lokomotiva (G)
Round 11 (25/11/2023 - 03/12/2023)
Saturday, 25/11/2023
13:00 Lokomotiva (G) 0 : 3 Borec
Sunday, 26/11/2023
13:00 Rosoman 83 2 : 1 Prevalec
Sunday, 03/12/2023
13:00 Ultras 2 : 0 Marena
13:00 Buchin 3 : 5 Mladost 1930
13:00 Sloga 1976 0 : 0 Golemo Konjari
Round 12 (10/03/2024)
Sunday, 10/03/2024
14:00 Marena 0 : 3 Pitu Guli
14:00 Rosoman 83 3 : 1 Golemo Konjari
14:00 Sloga 1976 1 : 0 Mladost 1930
14:00 Buchin 0 : 3 Borec
14:00 Lokomotiva (G) 1 : 3 Ultras
Round 13 (16/03/2024 - 17/03/2024)
Saturday, 16/03/2024
15:00 Ultras 3 : 3 Buchin
Sunday, 17/03/2024
14:00 Lokomotiva (G) 3 : 2 Marena
14:00 Borec 3 : 0 Sloga 1976
14:00 Mladost 1930 3 : 3 Rosoman 83
14:00 Prevalec 1 : 3 Pitu Guli
Round 14 (24/03/2024)
Sunday, 24/03/2024
14:00 Marena 0 : 1 Prevalec
14:00 Pitu Guli 0 : 0 Golemo Konjari
14:00 Rosoman 83 1 : 1 Borec
14:00 Sloga 1976 3 : 2 Ultras
14:00 Buchin 5 : 1 Lokomotiva (G)
Round 15 (31/03/2024)
Sunday, 31/03/2024
14:00 Buchin 3 : 1 Marena
14:00 Lokomotiva (G) 1 : 6 Sloga 1976
14:00 Ultras 0 : 6 Rosoman 83
14:00 Mladost 1930 0 : 4 Pitu Guli
14:00 Golemo Konjari 2 : 2 Prevalec
Round 16 (07/04/2024)
Sunday, 07/04/2024
15:00 Marena 0 : 6 Golemo Konjari
15:00 Prevalec 9 : 1 Mladost 1930
15:00 Pitu Guli 3 : 4 Borec
15:00 Rosoman 83 4 : 0 Lokomotiva (G)
15:00 Sloga 1976 6 : 1 Buchin
Round 17 (14/04/2024)
Sunday, 14/04/2024
15:00 Sloga 1976 3 : 0 Marena
15:00 Buchin 2 : 3 Rosoman 83
15:00 Ultras 1 : 3 Pitu Guli
15:00 Borec 2 : 1 Prevalec
15:00 Mladost 1930 1 : 1 Golemo Konjari
Round 18 (20/04/2024 - 21/04/2024)
Saturday, 20/04/2024
15:00 Rosoman 83 2 : 1 Sloga 1976
Sunday, 21/04/2024
15:00 Marena 3 : 1 Mladost 1930
15:00 Golemo Konjari 0 : 6 Borec
15:00 Prevalec 8 : 1 Ultras
15:00 Pitu Guli 5 : 0 Lokomotiva (G)
Round 19 (28/04/2024)
Sunday, 28/04/2024
15:00 Rosoman 83 1 : 1 Marena
15:00 Buchin 3 : 2 Pitu Guli
15:00 Lokomotiva (G) 0 : 3 Prevalec
15:00 Ultras 5 : 4 Golemo Konjari
15:00 Borec 7 : 0 Mladost 1930
Round 20 (04/05/2024)
Saturday, 04/05/2024
16:00 Marena 0 : 5 Borec
16:00 Mladost 1930 5 : 3 Ultras
16:00 Golemo Konjari 5 : 0 Lokomotiva (G)
16:00 Prevalec 5 : 1 Buchin
16:00 Pitu Guli 3 : 0 Sloga 1976
Round 21 (12/05/2024)
Sunday, 12/05/2024
16:00 Rosoman 83 1 : 0 Pitu Guli
16:00 Sloga 1976 5 : 3 Prevalec
16:00 Buchin 4 : 3 Golemo Konjari
16:00 Lokomotiva (G) 0 : 4 Mladost 1930
16:00 Ultras 1 : 3 Borec
Round 22 (19/05/2024)
Sunday, 19/05/2024
16:00 Marena 3 : 2 Ultras
16:00 Borec 6 : 0 Lokomotiva (G)
16:00 Mladost 1930 3 : 1 Buchin
16:00 Golemo Konjari 5 : 2 Sloga 1976
16:00 Prevalec 1 : 0 Rosoman 83