CURRENT STANDINGS

1.MFL 2021/22

PosClubPtsPWDLFAGD
11364111367
2126330844
31163211055
4116321954
5116321642
6963031013-3
7761411073
87614178-1
97621379-2
1056123411-7
112602439-6
121601539-6
Champions League | qualifiers
Europa Conference League | qualifiers
Play-out |
Relegation | 2.MFL

Round 1 (08/08/2021)
Sunday, 08/08/2021
17:30 Makedonija GjP 1 : 0 (1 : 0) Pelister
17:30 Bregalnica 0 : 0 Shkupi
17:30 Tikvesh 0 : 0 Shkendija
17:30 Rabotnichki 1 : 0 (1 : 0) Borec
17:30 Renova 1 : 1 (0 : 0) Skopje
20:00 Akademija Pandev 1 : 1 (0 : 1) Struga
Round 2 (15/08/2021)
Sunday, 15/08/2021
17:00 Shkupi 2 : 0 (1 : 0) Makedonija GjP
17:00 Struga 1 : 0 (0 : 0) Pelister
17:00 Borec 2 : 1 (0 : 0) Tikvesh
17:00 Shkendija 1 : 2 (0 : 1) Renova
17:00 Skopje 0 : 0 Bregalnica
20:00 Akademija Pandev 2 : 0 (0 : 0) Rabotnichki
Round 3 (18/08/2021)
Wednesday, 18/08/2021
17:00 Renova 2 : 0 (1 : 0) Borec
17:00 Pelister 0 : 2 (0 : 2) Shkupi
17:00 Tikvesh 0 : 2 (0 : 1) Akademija Pandev
17:00 Makedonija GjP 5 : 1 (2 : 1) Skopje
17:00 Bregalnica 3 : 3 (1 : 0) Shkendija
17:00 Rabotnichki 0 : 0 Struga
Round 4 (22/08/2021)
Sunday, 22/08/2021
16:00 Shkendija 4 : 0 (1 : 0) Makedonija GjP
16:00 Rabotnichki 2 : 1 (1 : 0) Tikvesh
16:00 Skopje 1 : 0 (1 : 0) Pelister
16:00 Struga 4 : 2 (3 : 1) Shkupi
16:00 Borec 1 : 1 (0 : 0) Bregalnica
20:00 Akademija Pandev 2 : 1 (0 : 1) Renova
Round 5 (28/08/2021)
Saturday, 28/08/2021
16:00 Bregalnica 3 : 2 (0 : 1) Akademija Pandev
16:00 Pelister 2 : 2 (1 : 1) Shkendija
16:00 Renova 1 : 1 (1 : 1) Rabotnichki
16:00 Tikvesh 1 : 1 (1 : 0) Struga
16:00 Makedonija GjP 3 : 2 (1 : 1) Borec
16:00 Shkupi 4 : 1 (1 : 0) Skopje
Round 6 (12/09/2021 - 14/09/2021)
Sunday, 12/09/2021
16:00 Borec 2 : 1 (1 : 1) Pelister
16:00 Tikvesh 0 : 2 (0 : 1) Renova
16:00 Struga 1 : 0 (0 : 0) Skopje
16:00 Rabotnichki 2 : 0 (1 : 0) Bregalnica
16:00 Akademija Pandev 4 : 1 (2 : 1) Makedonija GjP
Tuesday, 14/09/2021
15:00 Shkendija 0 : 0 Shkupi
Round 7 (19/09/2021)
Sunday, 19/09/2021
15:00 Shkupi   Borec
15:00 Bregalnica   Tikvesh
15:00 Pelister   Akademija Pandev
15:00 Skopje   Shkendija
15:00 Renova   Struga
15:00 Makedonija GjP   Rabotnichki