Round 1 (10/08/2013)
Saturday, 10/08/2013
17:30 Novaci 0 : 2 Tiverija
17:30 Madjari Solidarnost 3 : 1 11 Oktomvri
17:30 Sileks 0 : 0 Kozhuf (M)
17:30 Teteks 3 : 1 Lokomotiva
17:30 Pobeda 0 : 0 Skopje
17:30 Shkupi 3 : 0 Drita
17:30 Borec 2 : 0 Zajazi
17:30 Vrapchishte 4 : 1 Rufeja 93
Round 2 (17/08/2013)
Saturday, 17/08/2013
17:30 Rufeja 93 2 : 1 Zajazi
17:30 Drita 3 : 0 Borec
17:30 Skopje 1 : 0 Shkupi
17:30 Lokomotiva 1 : 1 Pobeda
17:30 Kozhuf (M) 1 : 1 Teteks
17:30 11 Oktomvri 0 : 0 Sileks
17:30 Tiverija 2 : 3 Madjari Solidarnost
17:30 Vrapchishte 4 : 2 Novaci
Round 3 (24/08/2013)
Saturday, 24/08/2013
17:00 Novaci 1 : 0 Rufeja 93
17:00 Madjari Solidarnost 3 : 1 Vrapchishte
17:00 Sileks 3 : 0 Tiverija
17:00 Teteks 3 : 0 11 Oktomvri
17:00 Pobeda 0 : 2 Kozhuf (M)
17:00 Shkupi 3 : 0 Lokomotiva
17:00 Borec 3 : 2 Skopje
17:00 Zajazi 0 : 0 Drita
Round 4 (31/08/2013 - 01/09/2013)
Saturday, 31/08/2013
16:30 Skopje 3 : 1 Zajazi
16:30 Lokomotiva 0 : 6 Borec
16:30 Kozhuf (M) 3 : 1 Shkupi
16:30 11 Oktomvri 0 : 1 Pobeda
16:30 Tiverija 0 : 2 Teteks
16:30 Vrapchishte 1 : 1 Sileks
16:30 Novaci 1 : 2 Madjari Solidarnost
Sunday, 01/09/2013
16:30 Rufeja 93 1 : 1 Drita
Round 5 (07/09/2013 - 08/09/2013)
Saturday, 07/09/2013
16:30 Madjari Solidarnost 1 : 0 Rufeja 93
16:30 Sileks 2 : 0 Novaci
16:30 Teteks 2 : 1 Vrapchishte
16:30 Shkupi 4 : 1 11 Oktomvri
16:30 Borec 0 : 1 Kozhuf (M)
16:30 Zajazi 4 : 1 Lokomotiva
16:30 Drita 3 : 0 Skopje
Sunday, 08/09/2013
16:30 Pobeda 4 : 1 Tiverija
Round 6 (14/09/2013)
Saturday, 14/09/2013
16:00 Rufeja 93 1 : 0 Skopje
16:00 Lokomotiva 1 : 1 Drita
16:00 Kozhuf (M) 3 : 1 Zajazi
16:00 11 Oktomvri 1 : 0 Borec
16:00 Tiverija 1 : 0 Shkupi
16:00 Vrapchishte 1 : 0 Pobeda
16:00 Novaci 1 : 0 Teteks
16:00 Madjari Solidarnost 0 : 3 Sileks
Round 7 (21/09/2013)
Saturday, 21/09/2013
15:30 Sileks 2 : 0 Rufeja 93
15:30 Teteks 5 : 1 Madjari Solidarnost
15:30 Pobeda 2 : 0 Novaci
15:30 Shkupi 1 : 2 Vrapchishte
15:30 Borec 2 : 3 Tiverija
15:30 Zajazi 3 : 0 11 Oktomvri
15:30 Drita 1 : 1 Kozhuf (M)
15:30 Skopje 2 : 0 Lokomotiva
Round 8 (28/09/2013)
Saturday, 28/09/2013
15:30 Rufeja 93 1 : 1 Lokomotiva
15:30 Kozhuf (M) 1 : 2 Skopje
15:30 11 Oktomvri 0 : 2 Drita
15:30 Tiverija 2 : 0 Zajazi
15:30 Vrapchishte 2 : 1 Borec
15:30 Novaci 3 : 2 Shkupi
15:30 Madjari Solidarnost 0 : 0 Pobeda
15:30 Sileks 2 : 0 Teteks
Round 9 (05/10/2013 - 06/10/2013)
Saturday, 05/10/2013
15:00 Pobeda 1 : 1 Sileks
15:00 Shkupi 1 : 0 Madjari Solidarnost
15:00 Borec 4 : 1 Novaci
15:00 Zajazi 2 : 1 Vrapchishte
15:00 Drita 3 : 3 Tiverija
15:00 Skopje 2 : 1 11 Oktomvri
15:00 Lokomotiva 0 : 0 Kozhuf (M)
Sunday, 06/10/2013
15:00 Teteks 3 : 0 Rufeja 93
Round 10 (19/10/2013 - 23/10/2013)
Saturday, 19/10/2013
14:00 Rufeja 93 0 : 3 Kozhuf (M)
14:00 11 Oktomvri 1 : 0 Lokomotiva
14:00 Tiverija 1 : 1 Skopje
14:00 Vrapchishte 0 : 1 Drita
14:00 Novaci 0 : 2 Zajazi
14:00 Sileks 2 : 1 Shkupi
14:00 Teteks 3 : 1 Pobeda
Wednesday, 23/10/2013
14:00 Madjari Solidarnost 2 : 1 Borec
Round 11 (26/10/2013 - 27/10/2013)
Saturday, 26/10/2013
14:00 Pobeda 1 : 0 Rufeja 93
14:00 Shkupi 1 : 0 Teteks
14:00 Drita 1 : 0 Novaci
14:00 Skopje 3 : 1 Vrapchishte
14:00 Lokomotiva 0 : 1 Tiverija
14:00 Kozhuf (M) 1 : 0 11 Oktomvri
Sunday, 27/10/2013
13:00 Borec 1 : 3 Sileks
13:00 Zajazi 1 : 0 Madjari Solidarnost
Round 12 (02/11/2013)
Saturday, 02/11/2013
13:00 Rufeja 93 2 : 0 11 Oktomvri
13:00 Tiverija 2 : 2 Kozhuf (M)
13:00 Vrapchishte 3 : 0 Lokomotiva
13:00 Novaci 1 : 0 Skopje
13:00 Madjari Solidarnost 2 : 1 Drita
13:00 Sileks 5 : 1 Zajazi
13:00 Teteks 4 : 0 Borec
13:00 Pobeda 1 : 1 Shkupi
Round 13 (09/11/2013)
Saturday, 09/11/2013
13:00 Shkupi 3 : 0 Rufeja 93
13:00 Borec 0 : 1 Pobeda
13:00 Zajazi 0 : 2 Teteks
13:00 Drita 1 : 0 Sileks
13:00 Skopje 4 : 1 Madjari Solidarnost
13:00 Lokomotiva 2 : 1 Novaci
13:00 Kozhuf (M) 1 : 1 Vrapchishte
13:00 11 Oktomvri 2 : 1 Tiverija
Round 14 (23/11/2013)
Saturday, 23/11/2013
13:00 Rufeja 93 1 : 5 Tiverija
13:00 Vrapchishte 3 : 0 11 Oktomvri
13:00 Novaci 1 : 2 Kozhuf (M)
13:00 Madjari Solidarnost 0 : 0 Lokomotiva
13:00 Sileks 3 : 1 Skopje
13:00 Teteks 2 : 1 Drita
13:00 Pobeda 3 : 0 Zajazi
13:00 Shkupi 2 : 1 Borec
Round 15 (30/11/2013)
Saturday, 30/11/2013
13:00 Borec 0 : 2 Rufeja 93
13:00 Zajazi 2 : 1 Shkupi
13:00 Drita 2 : 1 Pobeda
13:00 Skopje 0 : 0 Teteks
13:00 Lokomotiva 1 : 2 Sileks
13:00 Kozhuf (M) 4 : 0 Madjari Solidarnost
13:00 11 Oktomvri 1 : 0 Novaci
13:00 Tiverija 1 : 1 Vrapchishte
Round 16 (02/03/2014 - 04/03/2014)
Sunday, 02/03/2014
14:00 Tiverija 2 : 0 Novaci
14:00 11 Oktomvri 2 : 2 Madjari Solidarnost
14:00 Drita 3 : 0 Shkupi
14:00 Zajazi 4 : 0 Borec
Tuesday, 04/03/2014
14:00 Kozhuf (M) 0 : 4 Sileks
14:00 Lokomotiva 0 : 2 Teteks
14:00 Skopje 0 : 0 Pobeda
Round 17 (08/03/2014)
Saturday, 08/03/2014
14:00 Borec 1 : 2 Drita
14:00 Shkupi 3 : 0 Skopje
14:00 Pobeda 3 : 1 Lokomotiva
14:00 Teteks 1 : 0 Kozhuf (M)
14:00 Sileks 4 : 0 11 Oktomvri
14:00 Madjari Solidarnost 1 : 0 Tiverija
14:00 Novaci 0 : 1 Vrapchishte
Round 18 (15/03/2014 - 16/03/2014)
Saturday, 15/03/2014
14:00 Vrapchishte 3 : 1 Madjari Solidarnost
14:00 Tiverija 0 : 1 Sileks
14:00 11 Oktomvri 2 : 2 Teteks
14:00 Kozhuf (M) 2 : 0 Pobeda
14:00 Lokomotiva 1 : 3 Shkupi
14:00 Drita 1 : 0 Zajazi
Sunday, 16/03/2014
14:00 Skopje 3 : 1 Borec
Round 19 (22/03/2014)
Saturday, 22/03/2014
14:00 Zajazi 1 : 0 Skopje
14:00 Borec 0 : 3 Lokomotiva
14:00 Shkupi 3 : 1 Kozhuf (M)
14:00 Pobeda 2 : 1 11 Oktomvri
14:00 Teteks 3 : 0 Tiverija
14:00 Sileks 3 : 1 Vrapchishte
14:00 Madjari Solidarnost 1 : 0 Novaci
Round 20 (25/03/2014)
Tuesday, 25/03/2014
15:00 Novaci 0 : 2 Sileks
15:00 Vrapchishte 3 : 1 Teteks
15:00 Tiverija 1 : 0 Pobeda
15:00 11 Oktomvri 1 : 2 Shkupi
15:00 Kozhuf (M) 0 : 0 Borec
15:00 Lokomotiva 1 : 0 Zajazi
15:00 Skopje 1 : 0 Drita
Round 21 (29/03/2014)
Saturday, 29/03/2014
15:00 Drita 4 : 1 Lokomotiva
15:00 Zajazi 2 : 0 Kozhuf (M)
15:00 Borec 1 : 1 11 Oktomvri
15:00 Shkupi 3 : 0 Tiverija
15:00 Pobeda 2 : 1 Vrapchishte
15:00 Teteks 1 : 0 Novaci
15:00 Sileks 4 : 0 Madjari Solidarnost
Round 22 (05/04/2014)
Saturday, 05/04/2014
16:00 Madjari Solidarnost 0 : 1 Teteks
16:00 Novaci 1 : 0 Pobeda
16:00 Vrapchishte 1 : 0 Shkupi
16:00 Tiverija 2 : 1 Borec
16:00 11 Oktomvri 1 : 3 Zajazi
16:00 Kozhuf (M) 1 : 1 Drita
16:00 Lokomotiva 0 : 3 Skopje
Round 23 (12/04/2014)
Saturday, 12/04/2014
16:00 Skopje 3 : 0 Kozhuf (M)
16:00 Drita 4 : 1 11 Oktomvri
16:00 Zajazi 0 : 0 Tiverija
16:00 Borec 0 : 6 Vrapchishte
16:00 Shkupi 3 : 0 Novaci
16:00 Pobeda 1 : 0 Madjari Solidarnost
16:00 Teteks 1 : 0 Sileks
Round 24 (15/04/2014)
Tuesday, 15/04/2014
16:00 Sileks 2 : 0 Pobeda
16:00 Madjari Solidarnost 0 : 0 Shkupi
16:00 Novaci 2 : 1 Borec
16:00 Vrapchishte 1 : 0 Zajazi
16:00 Tiverija 1 : 0 Drita
16:00 11 Oktomvri 1 : 3 Skopje
16:00 Kozhuf (M) 3 : 0 Lokomotiva
Round 25 (19/04/2014 - 22/04/2014)
Saturday, 19/04/2014
16:00 Lokomotiva 2 : 4 11 Oktomvri
16:00 Drita 1 : 0 Vrapchishte
16:00 Zajazi 5 : 2 Novaci
16:00 Borec 0 : 1 Madjari Solidarnost
16:00 Shkupi 4 : 1 Sileks
16:00 Pobeda 3 : 2 Teteks
Tuesday, 22/04/2014
16:00 Skopje 3 : 0 Tiverija
Round 26 (26/04/2014)
Saturday, 26/04/2014
16:00 Teteks 1 : 1 Shkupi
16:00 Sileks 8 : 1 Borec
16:00 Madjari Solidarnost 1 : 2 Zajazi
16:00 Novaci 2 : 3 Drita
16:00 Vrapchishte 0 : 0 Skopje
16:00 Tiverija 2 : 0 Lokomotiva
16:00 11 Oktomvri 0 : 2 Kozhuf (M)
Round 27 (03/05/2014)
Saturday, 03/05/2014
16:30 Kozhuf (M) 3 : 0 Tiverija
16:30 Lokomotiva 2 : 1 Vrapchishte
16:30 Skopje 3 : 1 Novaci
16:30 Drita 3 : 2 Madjari Solidarnost
16:30 Zajazi 3 : 1 Sileks
16:30 Borec 0 : 5 Teteks
16:30 Shkupi 2 : 2 Pobeda
Round 28 (06/05/2014)
Tuesday, 06/05/2014
16:30 Pobeda 12 : 1 Borec
16:30 Teteks 1 : 1 Zajazi
16:30 Sileks 1 : 0 Drita
16:30 Madjari Solidarnost 1 : 3 Skopje
16:30 Novaci 3 : 2 Lokomotiva
16:30 Vrapchishte 3 : 2 Kozhuf (M)
16:30 Tiverija 2 : 1 11 Oktomvri
Round 29 (10/05/2014)
Saturday, 10/05/2014
16:30 11 Oktomvri 2 : 5 Vrapchishte
16:30 Kozhuf (M) 8 : 3 Novaci
16:30 Lokomotiva 3 : 1 Madjari Solidarnost
16:30 Skopje 5 : 4 Sileks
16:30 Drita 0 : 0 Teteks
16:30 Zajazi 2 : 1 Pobeda
16:30 Borec 1 : 4 Shkupi
Round 30 (17/05/2014)
Saturday, 17/05/2014
16:30 Shkupi 4 : 2 Zajazi
16:30 Pobeda 1 : 3 Drita
16:30 Teteks 3 : 0 Skopje
16:30 Sileks 2 : 1 Lokomotiva
16:30 Madjari Solidarnost 0 : 3 Kozhuf (M)
16:30 Novaci 3 : 2 11 Oktomvri
16:30 Vrapchishte 3 : 0 Tiverija

FINAL STANDINGS

2.MFL 2013/14

PosClubPtsPWDLFAGD
164292045662442
260291865542034
353291658483216
452291649563125
552291649553322
652291676462620
750291487503020
845291431243394
9432912710443113
104129125123543-8
113429104152950-21
12242980212960-31
13202955192560-35
14192954202762-35
15142942232980-51
162154291126-15
Promotion | 1.MFL
Play-out |
Relegation | 3.MFL