Round 1 (31/07/2010 - 03/08/2010)
Saturday, 31/07/2010
17:00 Horizont Turnovo 4 : 0 (2 : 0) Sileks
17:00 Vardar 1 : 2 (0 : 0) Metalurg
17:00 Napredok 1 : 0 (0 : 0) Bregalnica
17:00 Renova 2 : 0 (1 : 0) Pelister
Monday, 02/08/2010
17:00 Skopje 0 : 1 (0 : 1) Rabotnichki
Tuesday, 03/08/2010
17:00 Shkendija 0 : 0 (0 : 0) Teteks
Round 2 (07/08/2010 - 09/08/2010)
Saturday, 07/08/2010
17:00 Renova 0 : 0 (0 : 0) Horizont Turnovo
17:00 Sileks 1 : 0 (0 : 0) Vardar
17:00 Metalurg 3 : 0 (1 : 0) Skopje
17:00 Bregalnica 2 : 1 (1 : 0) Shkendija
Monday, 09/08/2010
17:00 Rabotnichki 0 : 0 (0 : 0) Napredok
17:00 Pelister 1 : 1 (0 : 1) Teteks
Round 3 (14/08/2010 - 15/08/2010)
Saturday, 14/08/2010
17:00 Napredok 0 : 1 (0 : 1) Metalurg
17:00 Vardar 0 : 2 (0 : 1) Renova
17:00 Horizont Turnovo 3 : 0 (2 : 0) Pelister
17:00 Teteks 2 : 0 (2 : 0) Bregalnica
17:00 Skopje 2 : 1 (1 : 0) Sileks
Sunday, 15/08/2010
17:00 Shkendija 3 : 0 (1 : 0) Rabotnichki
Round 4 (21/08/2010 - 23/08/2010)
Saturday, 21/08/2010
17:00 Pelister 2 : 0 (1 : 0) Bregalnica
17:00 Rabotnichki 1 : 2 (0 : 2) Teteks
17:00 Metalurg 1 : 1 (0 : 0) Shkendija
17:00 Sileks 1 : 1 (0 : 1) Napredok
17:00 Renova 1 : 1 (1 : 1) Skopje
Monday, 23/08/2010
17:00 Horizont Turnovo 3 : 0 Vardar
Round 5 (28/08/2010 - 29/08/2010)
Saturday, 28/08/2010
17:00 Napredok 1 : 0 (1 : 0) Renova
17:00 Skopje 3 : 0 (1 : 0) Horizont Turnovo
17:00 Bregalnica 0 : 2 (0 : 0) Rabotnichki
17:00 Teteks 0 : 0 (0 : 0) Metalurg
20:00 Vardar 1 : 0 (0 : 0) Pelister
Sunday, 29/08/2010
17:00 Shkendija 3 : 0 (0 : 0) Sileks
Round 6 (11/09/2010 - 12/09/2010)
Saturday, 11/09/2010
15:30 Metalurg 1 : 0 (0 : 0) Bregalnica
15:30 Sileks 0 : 0 (0 : 0) Teteks
15:30 Renova 1 : 0 (0 : 0) Shkendija
15:30 Pelister 0 : 3 (0 : 3) Rabotnichki
15:30 Vardar 1 : 0 (1 : 0) Skopje
Sunday, 12/09/2010
15:30 Horizont Turnovo 1 : 0 Napredok
Round 7 (18/09/2010 - 19/09/2010)
Saturday, 18/09/2010
15:30 Skopje 2 : 0 (2 : 0) Pelister
15:30 Rabotnichki 2 : 2 (0 : 1) Metalurg
15:30 Bregalnica 2 : 2 (1 : 1) Sileks
15:30 Teteks 1 : 1 (1 : 1) Renova
15:30 Napredok 2 : 1 (0 : 1) Vardar
Sunday, 19/09/2010
15:30 Shkendija 3 : 0 (3 : 0) Horizont Turnovo
Round 8 (25/09/2010 - 26/09/2010)
Saturday, 25/09/2010
15:00 Skopje 1 : 0 (0 : 0) Napredok
15:00 Sileks 2 : 0 (0 : 0) Rabotnichki
15:00 Renova 2 : 0 (1 : 0) Bregalnica
15:00 Vardar 0 : 2 (0 : 0) Shkendija
15:00 Pelister 0 : 0 (0 : 0) Metalurg
Sunday, 26/09/2010
15:00 Horizont Turnovo 1 : 0 (0 : 0) Teteks
Round 9 (02/10/2010 - 03/10/2010)
Saturday, 02/10/2010
15:00 Rabotnichki 1 : 1 (1 : 1) Renova
15:00 Bregalnica 1 : 0 (0 : 0) Horizont Turnovo
15:00 Teteks 3 : 2 (0 : 1) Vardar
15:00 Metalurg 1 : 2 (1 : 0) Sileks
15:00 Napredok 3 : 1 (1 : 1) Pelister
Sunday, 03/10/2010
15:00 Shkendija 1 : 0 (0 : 0) Skopje
Round 10 (16/10/2010)
Saturday, 16/10/2010
14:00 Napredok 1 : 1 (1 : 0) Shkendija
14:00 Skopje 1 : 0 (0 : 0) Teteks
14:00 Vardar 1 : 2 (1 : 1) Bregalnica
14:00 Horizont Turnovo 0 : 2 (0 : 1) Rabotnichki
14:00 Renova 1 : 0 (0 : 0) Metalurg
14:00 Pelister 1 : 3 (1 : 2) Sileks
Round 11 (23/10/2010 - 24/10/2010)
Saturday, 23/10/2010
14:00 Sileks 2 : 0 (0 : 0) Renova
14:00 Bregalnica 1 : 0 (0 : 0) Skopje
14:00 Teteks 2 : 1 (1 : 0) Napredok
14:00 Metalurg 3 : 0 (0 : 0) Horizont Turnovo
Sunday, 24/10/2010
14:00 Shkendija 4 : 1 (2 : 1) Pelister
14:00 Rabotnichki 2 : 0 (1 : 0) Vardar
Round 12 (30/10/2010 - 03/11/2010)
Saturday, 30/10/2010
14:00 Bregalnica 4 : 2 (3 : 1) Napredok
14:00 Pelister 0 : 1 (0 : 0) Renova
14:00 Sileks 0 : 2 (0 : 1) Horizont Turnovo
14:00 Metalurg 1 : 0 (0 : 0) Vardar
Sunday, 31/10/2010
13:00 Rabotnichki 1 : 1 (1 : 1) Skopje
Wednesday, 03/11/2010
13:00 Teteks 1 : 0 (1 : 0) Shkendija
Round 13 (06/11/2010 - 07/11/2010)
Saturday, 06/11/2010
13:00 Teteks 3 : 0 (2 : 0) Pelister
13:00 Napredok 2 : 0 (1 : 0) Rabotnichki
13:00 Skopje 0 : 0 (0 : 0) Metalurg
13:00 Horizont Turnovo 2 : 0 (1 : 0) Renova
Sunday, 07/11/2010
13:00 Shkendija 2 : 0 (1 : 0) Bregalnica
13:00 Vardar 2 : 1 (1 : 1) Sileks
Round 14 (13/11/2010)
Saturday, 13/11/2010
13:00 Metalurg 1 : 2 (1 : 1) Napredok
13:00 Sileks 0 : 0 (0 : 0) Skopje
13:00 Renova 4 : 0 (1 : 0) Vardar
13:00 Pelister 2 : 0 (1 : 0) Horizont Turnovo
13:00 Rabotnichki 1 : 1 (1 : 0) Shkendija
13:00 Bregalnica 1 : 0 (1 : 0) Teteks
Round 15 (20/11/2010 - 21/11/2010)
Saturday, 20/11/2010
13:00 Teteks 0 : 1 (0 : 0) Rabotnichki
13:00 Bregalnica 2 : 0 (0 : 0) Pelister
13:00 Napredok 1 : 0 (1 : 0) Sileks
13:00 Skopje 0 : 1 (0 : 0) Renova
Sunday, 21/11/2010
13:00 Shkendija 3 : 0 (1 : 0) Metalurg
13:00 Vardar 1 : 1 (0 : 1) Horizont Turnovo
Round 16 (27/11/2010)
Saturday, 27/11/2010
13:00 Rabotnichki 3 : 1 (2 : 0) Bregalnica
13:00 Metalurg 1 : 0 (1 : 0) Teteks
13:00 Sileks 1 : 1 (1 : 1) Shkendija
13:00 Renova 5 : 0 (1 : 0) Napredok
13:00 Horizont Turnovo 1 : 0 (0 : 0) Skopje
13:00 Pelister 1 : 2 (0 : 2) Vardar
Round 17 (04/12/2010 - 05/12/2010)
Saturday, 04/12/2010
13:00 Skopje 1 : 0 (0 : 0) Vardar
13:00 Napredok 0 : 1 (0 : 0) Horizont Turnovo
13:00 Teteks 1 : 1 (0 : 0) Sileks
13:00 Rabotnichki 3 : 0 (1 : 0) Pelister
Sunday, 05/12/2010
13:00 Shkendija 4 : 1 (3 : 1) Renova
13:00 Bregalnica 1 : 2 (0 : 1) Metalurg
Round 18 (11/12/2010)
Saturday, 11/12/2010
13:00 Metalurg 0 : 1 (0 : 1) Rabotnichki
13:00 Sileks 3 : 1 (1 : 1) Bregalnica
13:00 Renova 2 : 1 (2 : 0) Teteks
13:00 Horizont Turnovo 0 : 1 (0 : 0) Shkendija
13:00 Vardar 2 : 1 (2 : 0) Napredok
13:00 Pelister 5 : 4 (2 : 0) Skopje
Round 19 (05/03/2011 - 06/03/2011)
Saturday, 05/03/2011
14:00 Metalurg 4 : 0 (3 : 0) Pelister
14:00 Rabotnichki 0 : 0 (0 : 0) Sileks
14:00 Bregalnica 3 : 1 (1 : 1) Renova
14:00 Teteks 1 : 0 (0 : 0) Horizont Turnovo
14:00 Napredok 2 : 0 (1 : 0) Skopje
Sunday, 06/03/2011
14:00 Shkendija 3 : 1 (2 : 0) Vardar
Round 20 (12/03/2011)
Saturday, 12/03/2011
14:00 Sileks 0 : 1 (0 : 1) Metalurg
14:00 Pelister 1 : 1 (0 : 0) Napredok
14:00 Skopje 3 : 3 (2 : 0) Shkendija
14:00 Vardar 2 : 0 (0 : 0) Teteks
14:00 Horizont Turnovo 2 : 0 (0 : 0) Bregalnica
14:00 Renova 1 : 1 (0 : 0) Rabotnichki
Round 21 (15/03/2011 - 16/03/2011)
Tuesday, 15/03/2011
14:00 Sileks 2 : 1 (1 : 0) Pelister
14:00 Teteks 2 : 1 (0 : 1) Skopje
14:00 Bregalnica 0 : 0 (0 : 0) Vardar
14:00 Rabotnichki 2 : 1 (1 : 0) Horizont Turnovo
14:00 Metalurg 2 : 0 (0 : 0) Renova
Wednesday, 16/03/2011
14:00 Shkendija 3 : 0 (2 : 0) Napredok
Round 22 (19/03/2011)
Saturday, 19/03/2011
14:00 Renova 3 : 1 (2 : 0) Sileks
14:00 Horizont Turnovo 1 : 3 (1 : 1) Metalurg
14:00 Vardar 1 : 0 (0 : 0) Rabotnichki
14:00 Skopje 0 : 3 (0 : 2) Bregalnica
14:00 Napredok 1 : 0 (0 : 0) Teteks
14:00 Pelister 0 : 1 (0 : 0) Shkendija
Round 23 (02/04/2011 - 03/04/2011)
Saturday, 02/04/2011
16:00 Napredok 2 : 0 (2 : 0) Pelister
16:00 Metalurg 3 : 0 (1 : 0) Bregalnica
16:00 Renova 2 : 1 (1 : 1) Sileks
16:00 Rabotnichki 1 : 1 (0 : 0) Skopje
16:00 Horizont Turnovo 1 : 1 (0 : 0) Vardar
Sunday, 03/04/2011
16:00 Shkendija 3 : 1 (1 : 0) Teteks
Round 24 (05/04/2011 - 06/04/2011)
Tuesday, 05/04/2011
16:00 Pelister 1 : 4 (0 : 3) Horizont Turnovo
16:00 Vardar 1 : 3 (1 : 3) Rabotnichki
16:00 Skopje 2 : 0 (0 : 0) Renova
16:00 Sileks 2 : 1 (1 : 1) Metalurg
Wednesday, 06/04/2011
16:00 Napredok 1 : 1 (1 : 1) Teteks
16:00 Bregalnica 0 : 2 (0 : 0) Shkendija
Round 25 (09/04/2011 - 11/04/2011)
Saturday, 09/04/2011
16:00 Horizont Turnovo 0 : 0 (0 : 0) Napredok
16:00 Rabotnichki 1 : 2 (1 : 1) Pelister
16:00 Metalurg 2 : 1 (1 : 1) Skopje
16:00 Teteks 0 : 2 (0 : 1) Bregalnica
Sunday, 10/04/2011
16:00 Shkendija 1 : 0 (0 : 0) Sileks
Monday, 11/04/2011
16:00 Renova 1 : 0 (1 : 0) Vardar
Round 26 (16/04/2011)
Saturday, 16/04/2011
16:00 Sileks 3 : 0 Bregalnica
16:00 Skopje 2 : 2 (1 : 1) Shkendija
16:00 Vardar 0 : 1 (0 : 1) Metalurg
16:00 Pelister 0 : 5 (0 : 4) Renova
16:00 Napredok 0 : 5 (0 : 2) Rabotnichki
16:00 Horizont Turnovo 0 : 2 (0 : 1) Teteks
Round 27 (22/04/2011 - 23/04/2011)
Friday, 22/04/2011
16:00 Shkendija 2 : 0 (1 : 0) Vardar
Saturday, 23/04/2011
13:00 Renova 4 : 1 (4 : 0) Napredok
16:00 Rabotnichki 3 : 1 (1 : 0) Horizont Turnovo
16:00 Metalurg 5 : 0 (3 : 0) Pelister
16:00 Bregalnica 0 : 0 (0 : 0) Skopje
16:00 Teteks 0 : 2 (0 : 0) Sileks
Round 28 (29/04/2011)
Friday, 29/04/2011
13:00 Rabotnichki 2 : 1 (0 : 0) Teteks
16:30 Skopje 1 : 1 (1 : 1) Sileks
16:30 Vardar 1 : 1 (0 : 1) Bregalnica
16:30 Horizont Turnovo 1 : 1 (0 : 0) Renova
16:30 Napredok 1 : 2 (1 : 0) Metalurg
16:30 Pelister 1 : 3 (0 : 0) Shkendija
Round 29 (07/05/2011 - 09/05/2011)
Saturday, 07/05/2011
16:30 Renova 2 : 2 (1 : 2) Rabotnichki
16:30 Metalurg 1 : 1 (1 : 1) Horizont Turnovo
16:30 Sileks 0 : 1 (0 : 1) Vardar
16:30 Bregalnica 4 : 0 (1 : 0) Pelister
Sunday, 08/05/2011
16:30 Shkendija 4 : 1 (2 : 0) Napredok
Monday, 09/05/2011
16:30 Teteks 2 : 1 (0 : 1) Skopje
Round 30 (14/05/2011)
Saturday, 14/05/2011
13:00 Vardar 0 : 0 (0 : 0) Skopje
16:30 Rabotnichki 1 : 1 (0 : 0) Metalurg
16:30 Napredok 0 : 0 (0 : 0) Bregalnica
16:30 Renova 4 : 2 (1 : 1) Teteks
16:30 Horizont Turnovo 0 : 2 (0 : 1) Shkendija
16:30 Pelister 2 : 3 (1 : 0) Sileks
Round 31 (17/05/2011)
Tuesday, 17/05/2011
17:00 Sileks 2 : 1 (1 : 1) Napredok
17:00 Shkendija 2 : 1 (1 : 0) Rabotnichki
17:00 Teteks 2 : 1 (2 : 0) Vardar
17:00 Skopje 4 : 1 (2 : 0) Pelister
17:00 Metalurg 0 : 0 (0 : 0) Renova
17:00 Bregalnica 1 : 0 (0 : 0) Horizont Turnovo
Round 32 (21/05/2011)
Saturday, 21/05/2011
17:00 Pelister 1 : 0 (1 : 0) Vardar
17:00 Metalurg 1 : 1 (1 : 1) Teteks
17:00 Horizont Turnovo 2 : 0 (2 : 0) Sileks
17:00 Napredok 1 : 3 (0 : 2) Skopje
17:00 Rabotnichki 7 : 0 (1 : 0) Bregalnica
17:00 Renova 1 : 1 (0 : 1) Shkendija
Round 33 (28/05/2011)
Saturday, 28/05/2011
17:00 Bregalnica 1 : 4 (1 : 1) Renova
17:00 Vardar 1 : 0 (1 : 0) Napredok
17:00 Shkendija 2 : 2 (2 : 0) Metalurg
17:00 Teteks 6 : 1 (3 : 1) Pelister
17:00 Skopje 1 : 2 (1 : 0) Horizont Turnovo
17:00 Sileks 2 : 0 (1 : 0) Rabotnichki

FINAL STANDINGS

1.MFL 2010/11

PosClubPtsPWDLFAGD
172332193652342
2613317106482424
360331797543123
4553315108533122
547331381239381
645331361435350
744331281338362
84133125163349-16
93733910143639-3
103733107163048-18
11323395192444-20
12183353252582-57
Champions League | qualifications
Europa League | qualifications
Play-out | group stage
Relegation | 2.MFL