FINAL STANDINGS

3.MFL Southwest 2016/17

PosClubPtsPWDLFAGD
159261781681652
256261754612437
352261673613427
443261277603723
537261141162566
63526112134959-10
73426104125161-10
83126111145770-13
9302693143948-9
10292685134748-1
11292692154977-28
12282691164554-9
13272676134664-18
14212663174289-47
Promotion | 2.MFL West
Play-off | group stage
Relegation | 4.MFL

Korabi and Sateska have been deducted 3 points each.

Advertisements

Round 1 (08/09/2016 - 15/09/2016)
Thursday, 08/09/2016
16:00 Lirija (G) 0 : 3 Veleshta
16:00 Karaorman 1 : 3 Flamurtari (R)
16:00 Sateska 1 : 4 Ohrid
16:00 Prespa 0 : 1 Vlaznimi
16:00 Proleter 2 : 0 Mogila
16:00 Korabi 0 : 3 Labunishta
Thursday, 15/09/2016
16:00 Kravari 1 : 1 Struga
Round 2 (11/09/2016)
Sunday, 11/09/2016
16:00 Labunishta 5 : 0 Lirija (G)
16:00 Korabi 2 : 1 Mogila
16:00 Struga 4 : 0 Proleter
16:00 Vlaznimi 2 : 0 Kravari
16:00 Ohrid 2 : 3 Prespa
16:00 Flamurtari (R) 5 : 1 Sateska
16:00 Veleshta 4 : 3 Karaorman
Round 3 (18/09/2016)
Sunday, 18/09/2016
15:30 Lirija (G) 2 : 2 Korabi
15:30 Karaorman 1 : 2 Labunishta
15:30 Sateska 7 : 0 Veleshta
15:30 Prespa 2 : 1 Flamurtari (R)
15:30 Kravari 1 : 2 Ohrid
15:30 Proleter 2 : 1 Vlaznimi
15:30 Mogila 0 : 2 Struga
Round 4 (25/09/2016)
Sunday, 25/09/2016
15:30 Korabi 0 : 0 Struga
15:30 Vlaznimi 2 : 1 Mogila
15:30 Ohrid 7 : 1 Proleter
15:30 Flamurtari (R) 0 : 1 Kravari
15:30 Veleshta 4 : 1 Prespa
15:30 Labunishta 2 : 0 Sateska
15:30 Lirija (G) 3 : 1 Karaorman
Round 5 (01/10/2016 - 02/10/2016)
Saturday, 01/10/2016
15:00 Struga 0 : 0 Vlaznimi
Sunday, 02/10/2016
15:00 Karaorman 2 : 2 Korabi
15:00 Sateska 4 : 2 Lirija (G)
15:00 Prespa 1 : 0 Labunishta
15:00 Kravari 4 : 0 Veleshta
15:00 Proleter 3 : 0 Flamurtari (R)
15:00 Mogila 2 : 3 Ohrid
Round 6 (08/10/2016)
Saturday, 08/10/2016
14:30 Korabi 2 : 1 Vlaznimi
14:30 Ohrid 0 : 3 Struga
14:30 Flamurtari (R) 2 : 1 Mogila
14:30 Veleshta 3 : 0 Proleter
14:30 Labunishta 1 : 2 Kravari
14:30 Lirija (G) 3 : 2 Prespa
14:30 Karaorman 5 : 2 Sateska
Round 7 (16/10/2016)
Sunday, 16/10/2016
14:30 Sateska 2 : 4 Korabi
14:30 Prespa 2 : 3 Karaorman
14:30 Kravari 4 : 2 Lirija (G)
14:30 Proleter 0 : 3 Labunishta
14:30 Mogila 4 : 0 Veleshta
14:30 Struga 2 : 1 Flamurtari (R)
14:30 Vlaznimi 2 : 3 Ohrid
Round 8 (23/10/2016)
Sunday, 23/10/2016
14:30 Korabi 3 : 0 Ohrid
14:30 Flamurtari (R) 2 : 1 Vlaznimi
14:30 Veleshta 1 : 2 Struga
14:30 Labunishta 4 : 1 Mogila
14:30 Lirija (G) 3 : 2 Proleter
14:30 Karaorman 2 : 2 Kravari
14:30 Sateska 4 : 2 Prespa
Round 9 (30/10/2016)
Sunday, 30/10/2016
13:30 Prespa 3 : 0 Korabi
13:30 Kravari 3 : 0 Sateska
13:30 Mogila 0 : 2 Lirija (G)
13:30 Struga 0 : 0 Labunishta
13:30 Vlaznimi 1 : 1 Veleshta
13:30 Ohrid 3 : 1 Flamurtari (R)
13:30 Proleter 2 : 1 Karaorman
Round 10 (06/11/2016)
Sunday, 06/11/2016
13:30 Korabi 1 : 0 Flamurtari (R)
13:30 Veleshta 0 : 3 Ohrid
13:30 Labunishta 1 : 0 Vlaznimi
13:30 Lirija (G) 0 : 0 Struga
13:30 Karaorman 3 : 2 Mogila
13:30 Sateska 3 : 4 Proleter
13:30 Prespa 1 : 4 Kravari
Round 11 (13/11/2016 - 16/11/2016)
Sunday, 13/11/2016
13:00 Kravari 2 : 2 Korabi
13:00 Proleter 2 : 2 Prespa
13:00 Mogila 2 : 1 Sateska
13:00 Struga 2 : 2 Karaorman
13:00 Vlaznimi 2 : 1 Lirija (G)
13:00 Ohrid 0 : 0 Labunishta
Wednesday, 16/11/2016
13:00 Flamurtari (R) 5 : 1 Veleshta
Round 12 (20/11/2016)
Sunday, 20/11/2016
13:00 Korabi 6 : 2 Veleshta
13:00 Labunishta 1 : 0 Flamurtari (R)
13:00 Lirija (G) 4 : 2 Ohrid
13:00 Karaorman 2 : 2 Vlaznimi
13:00 Sateska 2 : 1 Struga
13:00 Prespa 1 : 0 Mogila
13:00 Kravari 7 : 2 Proleter
Round 13 (26/11/2016 - 27/11/2016)
Saturday, 26/11/2016
13:00 Ohrid 1 : 0 Karaorman
Sunday, 27/11/2016
13:00 Proleter 0 : 2 Korabi
13:00 Mogila 1 : 1 Kravari
13:00 Struga 8 : 0 Prespa
13:00 Vlaznimi 3 : 0 Sateska
13:00 Flamurtari (R) 3 : 0 Lirija (G)
13:00 Veleshta 2 : 1 Labunishta
Round 14 (04/03/2017 - 05/03/2017)
Saturday, 04/03/2017
14:00 Ohrid 4 : 4 Sateska
Sunday, 05/03/2017
14:00 Korabi 2 : 1 Labunishta
14:00 Veleshta 0 : 2 Lirija (G)
14:00 Flamurtari (R) 4 : 3 Karaorman
14:00 Vlaznimi 1 : 1 Prespa
14:00 Struga 3 : 0 Kravari
14:00 Mogila 3 : 1 Proleter
Round 15 (12/03/2017)
Sunday, 12/03/2017
14:00 Mogila 1 : 1 Korabi
14:00 Proleter 1 : 5 Struga
14:00 Kravari 3 : 0 Vlaznimi
14:00 Prespa 3 : 2 Ohrid
14:00 Sateska 2 : 1 Flamurtari (R)
14:00 Karaorman 3 : 2 Veleshta
14:00 Lirija (G) 1 : 1 Labunishta
Round 16 (19/03/2017)
Sunday, 19/03/2017
14:00 Korabi 2 : 0 Lirija (G)
14:00 Labunishta 4 : 0 Karaorman
14:00 Veleshta 0 : 3 Sateska
14:00 Flamurtari (R) 1 : 2 Prespa
14:00 Ohrid 1 : 1 Kravari
14:00 Vlaznimi 5 : 1 Proleter
14:00 Struga 3 : 0 Mogila
Round 17 (25/03/2017)
Saturday, 25/03/2017
14:00 Struga 0 : 0 Korabi
14:00 Mogila 2 : 1 Vlaznimi
14:00 Proleter 1 : 1 Ohrid
14:00 Kravari 5 : 0 Flamurtari (R)
14:00 Prespa 6 : 3 Veleshta
14:00 Sateska 1 : 3 Labunishta
14:00 Karaorman 1 : 5 Lirija (G)
Round 18 (02/04/2017)
Sunday, 02/04/2017
16:00 Korabi 5 : 0 Karaorman
16:00 Lirija (G) 4 : 0 Sateska
16:00 Labunishta 3 : 1 Prespa
16:00 Veleshta 1 : 2 Kravari
16:00 Flamurtari (R) 5 : 3 Proleter
16:00 Ohrid 3 : 1 Mogila
16:00 Vlaznimi 1 : 2 Struga
Round 19 (09/04/2017)
Sunday, 09/04/2017
16:00 Vlaznimi 1 : 2 Korabi
16:00 Struga 6 : 2 Ohrid
16:00 Mogila 6 : 1 Flamurtari (R)
16:00 Proleter 2 : 2 Veleshta
16:00 Kravari 2 : 3 Labunishta
16:00 Prespa 3 : 2 Lirija (G)
16:00 Sateska 3 : 1 Karaorman
Round 20 (15/04/2017)
Saturday, 15/04/2017
16:00 Korabi 5 : 2 Sateska
16:00 Karaorman 2 : 1 Prespa
16:00 Lirija (G) 2 : 2 Kravari
16:00 Labunishta 6 : 1 Proleter
16:00 Veleshta 3 : 0 Mogila
16:00 Flamurtari (R) 0 : 2 Struga
16:00 Ohrid 3 : 4 Vlaznimi
Round 21 (19/04/2017)
Wednesday, 19/04/2017
16:00 Ohrid 2 : 3 Korabi
16:00 Vlaznimi 2 : 1 Flamurtari (R)
16:00 Struga 6 : 3 Veleshta
16:00 Mogila 2 : 2 Labunishta
16:00 Proleter 4 : 3 Lirija (G)
16:00 Kravari 1 : 1 Karaorman
16:00 Prespa 2 : 0 Sateska
Round 22 (22/04/2017 - 23/04/2017)
Saturday, 22/04/2017
16:00 Veleshta 4 : 3 Vlaznimi
Sunday, 23/04/2017
16:00 Korabi 3 : 0 Prespa
16:00 Sateska 3 : 2 Kravari
16:00 Karaorman 2 : 1 Proleter
16:00 Lirija (G) 1 : 2 Mogila
16:00 Labunishta 0 : 0 Struga
16:00 Flamurtari (R) 3 : 1 Ohrid
Round 23 (30/04/2017)
Sunday, 30/04/2017
16:00 Flamurtari (R) 0 : 0 Korabi
16:00 Ohrid 5 : 0 Veleshta
16:00 Vlaznimi 2 : 3 Labunishta
16:00 Struga 5 : 0 Lirija (G)
16:00 Mogila 2 : 1 Karaorman
16:00 Proleter 2 : 3 Sateska
16:00 Kravari 2 : 1 Prespa
Round 24 (03/05/2017)
Wednesday, 03/05/2017
16:00 Korabi 4 : 1 Kravari
16:00 Prespa 6 : 2 Proleter
16:00 Sateska 5 : 2 Mogila
16:00 Karaorman 0 : 3 Struga
16:00 Labunishta 5 : 2 Ohrid
16:00 Veleshta 3 : 1 Flamurtari (R)
16:00 Lirija (G) 4 : 3 Vlaznimi
Round 25 (07/05/2017 - 11/05/2017)
Sunday, 07/05/2017
16:00 Veleshta 6 : 3 Korabi
16:00 Flamurtari (R) 2 : 3 Labunishta
16:00 Ohrid 5 : 1 Lirija (G)
16:00 Vlaznimi 3 : 3 Karaorman
16:00 Struga 4 : 0 Sateska
16:00 Mogila 2 : 1 Prespa
Thursday, 11/05/2017
16:00 Proleter 1 : 7 Kravari
Round 26 (14/05/2017)
Sunday, 14/05/2017
16:30 Korabi 5 : 2 Proleter
16:30 Kravari 0 : 1 Mogila
16:30 Prespa 2 : 4 Struga
16:30 Sateska 4 : 3 Vlaznimi
16:30 Karaorman 3 : 1 Ohrid
16:30 Lirija (G) 4 : 3 Flamurtari (R)
16:30 Labunishta 4 : 1 Veleshta