FINAL STANDINGS

3.MFL West 2016/17

PosClubPtsPWDLFAGD
1712523201021587
261252014912962
353251654652738
445251438594316
53725121125571-16
63625106938326
7302593135258-6
8302593135363-10
9282591153871-33
10262582155473-19
11252574144056-16
12192554164165-24
13162551193994-55
141113328737-30
Promotion | 2.MFL West
Play-off | group stage
Relegation | 4.MFL

Round 1 (10/09/2016 - 14/09/2016)
Saturday, 10/09/2016
16:30 Besa (NCh) 0 : 2 Drita
16:30 Arsimi 3 : 1 Kamjani
Sunday, 11/09/2016
16:30 Tearca-97 2 : 1 Vrapchishte
16:30 Vardari 1 : 2 Zajazi
16:30 Skenderbeu 5 : 3 Flamurtari (D)
16:30 Xixa 2 : 1 Napredok
Wednesday, 14/09/2016
16:30 Rechica (GR) 0 : 3 Gostivar
Round 2 (17/09/2016 - 18/09/2016)
Saturday, 17/09/2016
16:00 Flamurtari (D) 1 : 0 Rechica (GR)
16:00 Drita 7 : 0 Arsimi
Sunday, 18/09/2016
16:00 Vrapchishte 0 : 0 Napredok
16:00 Gostivar 6 : 0 Xixa
16:00 Zajazi 8 : 4 Skenderbeu
16:00 Kamjani 1 : 2 Vardari
16:00 Tearca-97 1 : 1 Besa (NCh)
Round 3 (24/09/2016 - 25/09/2016)
Saturday, 24/09/2016
15:30 Arsimi 4 : 0 Tearca-97
15:30 Rechica (GR) 0 : 2 Zajazi
15:30 Napredok 1 : 3 Gostivar
Sunday, 25/09/2016
15:30 Besa (NCh) 7 : 3 Vrapchishte
15:30 Vardari 5 : 2 Drita
15:30 Skenderbeu 4 : 2 Kamjani
15:30 Xixa 3 : 2 Flamurtari (D)
Round 4 (28/09/2016)
Wednesday, 28/09/2016
15:30 Vrapchishte 1 : 4 Gostivar
15:30 Flamurtari (D) 5 : 4 Napredok
15:30 Zajazi 4 : 1 Xixa
15:30 Kamjani 1 : 1 Rechica (GR)
15:30 Drita 3 : 1 Skenderbeu
15:30 Tearca-97 0 : 1 Vardari
15:30 Besa (NCh) 2 : 1 Arsimi
Round 5 (01/10/2016 - 04/10/2016)
Saturday, 01/10/2016
15:30 Napredok 0 : 5 Zajazi
Sunday, 02/10/2016
15:30 Arsimi 1 : 3 Vrapchishte
15:30 Vardari 5 : 0 Besa (NCh)
15:30 Skenderbeu 4 : 0 Tearca-97
15:30 Xixa 5 : 3 Kamjani
15:30 Gostivar 2 : 0 Flamurtari (D)
Tuesday, 04/10/2016
15:30 Rechica (GR) 1 : 2 Drita
Round 6 (08/10/2016 - 09/10/2016)
Saturday, 08/10/2016
15:00 Zajazi 1 : 1 Gostivar
15:00 Kamjani 1 : 2 Napredok
Sunday, 09/10/2016
15:00 Vrapchishte 1 : 2 Flamurtari (D)
15:00 Drita 2 : 1 Xixa
15:00 Tearca-97 0 : 1 Rechica (GR)
15:00 Besa (NCh) 2 : 3 Skenderbeu
15:00 Arsimi 2 : 1 Vardari
Round 7 (12/10/2016 - 13/10/2016)
Wednesday, 12/10/2016
15:00 Vardari 5 : 1 Vrapchishte
15:00 Skenderbeu 3 : 1 Arsimi
15:00 Rechica (GR) 4 : 0 Besa (NCh)
15:00 Napredok 3 : 3 Drita
15:00 Gostivar 7 : 0 Kamjani
15:00 Flamurtari (D) 1 : 5 Zajazi
Thursday, 13/10/2016
15:00 Xixa 4 : 0 Tearca-97
Round 8 (15/10/2016 - 19/10/2016)
Saturday, 15/10/2016
15:00 Kamjani 4 : 0 Flamurtari (D)
Sunday, 16/10/2016
15:00 Vrapchishte 1 : 4 Zajazi
15:00 Drita 0 : 2 Gostivar
15:00 Tearca-97 0 : 0 Napredok
15:00 Besa (NCh) 3 : 1 Xixa
15:00 Vardari 3 : 2 Skenderbeu
Wednesday, 19/10/2016
15:00 Arsimi 1 : 1 Rechica (GR)
Round 9 (22/10/2016 - 23/10/2016)
Saturday, 22/10/2016
13:00 Napredok 3 : 1 Besa (NCh)
14:30 Skenderbeu 1 : 5 Vrapchishte
14:30 Rechica (GR) 0 : 0 Vardari
Sunday, 23/10/2016
12:00 Xixa 5 : 0 Arsimi
14:30 Gostivar 11 : 0 Tearca-97
14:30 Flamurtari (D) 2 : 2 Drita
14:30 Zajazi 5 : 1 Kamjani
Round 10 (29/10/2016 - 30/10/2016)
Saturday, 29/10/2016
14:30 Arsimi 2 : 1 Napredok
14:30 Skenderbeu 1 : 0 Rechica (GR)
Sunday, 30/10/2016
14:30 Vrapchishte 1 : 2 Kamjani
14:30 Drita 2 : 1 Zajazi
14:30 Tearca-97 2 : 1 Flamurtari (D)
14:30 Besa (NCh) 0 : 5 Gostivar
14:30 Vardari 2 : 2 Xixa
Round 11 (01/11/2016 - 03/11/2016)
Tuesday, 01/11/2016
14:00 Napredok 2 : 0 Vardari
Wednesday, 02/11/2016
13:30 Zajazi 2 : 0 Tearca-97
14:00 Rechica (GR) 1 : 0 Vrapchishte
14:00 Gostivar 4 : 1 Arsimi
14:00 Flamurtari (D) 4 : 1 Besa (NCh)
14:00 Kamjani 0 : 0 Drita
Thursday, 03/11/2016
14:00 Xixa 3 : 0 Skenderbeu
Round 12 (05/11/2016 - 06/11/2016)
Saturday, 05/11/2016
14:00 Arsimi 3 : 0 Flamurtari (D)
Sunday, 06/11/2016
14:00 Vrapchishte 2 : 1 Drita
14:00 Tearca-97 2 : 1 Kamjani
14:00 Besa (NCh) 0 : 4 Zajazi
14:00 Vardari 1 : 1 Gostivar
14:00 Skenderbeu 4 : 0 Napredok
14:00 Rechica (GR) 0 : 0 Xixa
Round 13 (11/11/2016 - 13/11/2016)
Friday, 11/11/2016
13:30 Zajazi 6 : 0 Arsimi
Saturday, 12/11/2016
13:30 Napredok 1 : 1 Rechica (GR)
13:30 Flamurtari (D) 1 : 4 Vardari
Sunday, 13/11/2016
13:30 Xixa 5 : 1 Vrapchishte
13:30 Gostivar 4 : 1 Skenderbeu
13:30 Kamjani 5 : 1 Besa (NCh)
13:30 Drita 6 : 0 Tearca-97
Round 14 (18/03/2017 - 23/03/2017)
Saturday, 18/03/2017
14:00 Zajazi 0 : 1 Vardari
14:00 Flamurtari (D) 6 : 1 Skenderbeu
14:00 Gostivar 4 : 0 Rechica (GR)
Sunday, 19/03/2017
14:00 Drita 3 : 0 Besa (NCh)
14:00 Napredok 1 : 2 Xixa
Thursday, 23/03/2017
14:00 Kamjani 3 : 1 Arsimi
Round 15 (25/03/2017 - 26/03/2017)
Saturday, 25/03/2017
14:00 Napredok 1 : 4 Vrapchishte
14:00 Rechica (GR) 5 : 1 Flamurtari (D)
Sunday, 26/03/2017
14:00 Xixa 1 : 3 Gostivar
14:00 Skenderbeu 0 : 6 Zajazi
14:00 Vardari 3 : 1 Kamjani
14:00 Arsimi 2 : 1 Drita
Round 16 (29/03/2017 - 30/03/2017)
Wednesday, 29/03/2017
15:00 Drita 0 : 7 Vardari
15:00 Kamjani 1 : 2 Skenderbeu
15:00 Zajazi 2 : 3 Rechica (GR)
15:00 Flamurtari (D) 8 : 2 Xixa
15:00 Gostivar 7 : 1 Napredok
Thursday, 30/03/2017
15:00 Vrapchishte 6 : 1 Besa (NCh)
Round 17 (01/04/2017 - 02/04/2017)
Saturday, 01/04/2017
15:00 Gostivar 1 : 0 Vrapchishte
15:00 Napredok 2 : 0 Flamurtari (D)
15:00 Rechica (GR) 1 : 0 Kamjani
15:00 Arsimi 3 : 2 Besa (NCh)
Sunday, 02/04/2017
15:00 Xixa 1 : 3 Zajazi
15:00 Skenderbeu 2 : 1 Drita
Round 18 (08/04/2017 - 09/04/2017)
Saturday, 08/04/2017
15:30 Drita 2 : 0 Rechica (GR)
15:30 Kamjani 2 : 2 Xixa
Sunday, 09/04/2017
15:30 Vrapchishte 4 : 1 Arsimi
15:30 Besa (NCh) 2 : 5 Vardari
15:30 Zajazi 3 : 1 Napredok
16:00 Flamurtari (D) 0 : 4 Gostivar
Round 19 (12/04/2017 - 13/04/2017)
Wednesday, 12/04/2017
16:00 Napredok 4 : 1 Kamjani
Thursday, 13/04/2017
16:00 Flamurtari (D) 1 : 1 Vrapchishte
16:00 Gostivar 3 : 2 Zajazi
16:00 Xixa 0 : 4 Drita
16:00 Skenderbeu 6 : 2 Besa (NCh)
16:00 Vardari 3 : 1 Arsimi
Round 20 (16/04/2017 - 17/04/2017)
Sunday, 16/04/2017
16:00 Vrapchishte 0 : 2 Vardari
16:00 Arsimi 4 : 2 Skenderbeu
16:00 Besa (NCh) 2 : 3 Rechica (GR)
16:00 Kamjani 1 : 5 Gostivar
Monday, 17/04/2017
16:00 Drita 2 : 1 Napredok
16:00 Zajazi 4 : 2 Flamurtari (D)
Round 21 (22/04/2017 - 23/04/2017)
Saturday, 22/04/2017
16:00 Gostivar 4 : 1 Drita
16:00 Rechica (GR) 6 : 0 Arsimi
16:00 Skenderbeu 0 : 0 Vardari
Sunday, 23/04/2017
14:00 Xixa 4 : 1 Besa (NCh)
16:00 Flamurtari (D) 4 : 1 Kamjani
16:30 Zajazi 5 : 1 Vrapchishte
Round 22 (29/04/2017 - 30/04/2017)
Saturday, 29/04/2017
16:30 Vardari 1 : 1 Rechica (GR)
16:30 Arsimi 3 : 2 Xixa
Sunday, 30/04/2017
16:30 Vrapchishte 3 : 1 Skenderbeu
16:30 Besa (NCh) 3 : 2 Napredok
16:30 Drita 5 : 1 Flamurtari (D)
16:30 Kamjani 1 : 2 Zajazi
Round 23 (06/05/2017 - 08/05/2017)
Saturday, 06/05/2017
16:30 Gostivar 7 : 0 Besa (NCh)
16:30 Napredok 3 : 0 Arsimi
16:30 Rechica (GR) 2 : 3 Skenderbeu
Sunday, 07/05/2017
14:00 Xixa 2 : 4 Vardari
16:30 Kamjani 3 : 3 Vrapchishte
Monday, 08/05/2017
16:30 Zajazi 5 : 0 Drita
Round 24 (10/05/2017)
Wednesday, 10/05/2017
16:30 Vrapchishte 3 : 2 Rechica (GR)
16:30 Skenderbeu 2 : 1 Xixa
16:30 Vardari 3 : 0 Napredok
16:30 Arsimi 2 : 4 Gostivar
16:30 Besa (NCh) 6 : 3 Flamurtari (D)
16:30 Drita 5 : 1 Kamjani
Round 25 (13/05/2017 - 14/05/2017)
Saturday, 13/05/2017
14:00 Xixa 2 : 3 Rechica (GR)
16:30 Gostivar 2 : 0 Vardari
16:30 Napredok 6 : 2 Skenderbeu
Sunday, 14/05/2017
16:30 Drita 3 : 2 Vrapchishte
16:30 Zajazi 7 : 2 Besa (NCh)
16:30 Flamurtari (D) 4 : 0 Arsimi
Round 26 (18/05/2017 - 21/05/2017)
Thursday, 18/05/2017
16:30 Rechica (GR) 2 : 0 Napredok
Saturday, 20/05/2017
16:30 Vardari 6 : 2 Flamurtari (D)
Sunday, 21/05/2017
16:30 Vrapchishte 5 : 2 Xixa
16:30 Skenderbeu 1 : 5 Gostivar
16:30 Arsimi 2 : 3 Zajazi
16:30 Besa (NCh) 0 : 4 Kamjani