FINAL STANDINGS

3.MFL East 2016/17

PosClubPtsPWDLFAGD
17327241112614112
266272205781464
360272007632538
455271818682939
551271638602733
647271386623923
73527112144663-17
83127104134060-20
9302793154359-16
10262782174355-12
11242773172763-36
12242773173277-45
13232772183378-45
14222764171847-29
150270014594-89
Promotion | 2.MFL East
Play-off |
Relegation | 4.MFL

Round 1 (08/09/2016)
Thursday, 08/09/2016
16:00 Osogovo 3 : 0 Rabotnik Djumajlija
16:00 Bregalnica (D) 1 : 3 Belasica
16:00 Plachkovica 1 : 0 Rudar
16:00 Vasilevo 2 : 1 Sasa
16:00 Kit-Go 2 : 0 Sloga 1934
16:00 Malesh 9 : 2 Birlik (К)
Round 2 (11/09/2016)
Sunday, 11/09/2016
12:00 Birlik (К) 2 : 5 Napredok (R)
14:00 Tiverija 3 : 1 Osogovo
16:00 Sloga 1934 2 : 1 Malesh
16:00 Sasa 1 : 0 Kit-Go
16:00 Plachkovica 3 : 1 Vasilevo
16:00 Belasica 7 : 0 Rudar
16:00 Rabotnik Djumajlija 1 : 1 Bregalnica (D)
Round 3 (18/09/2016)
Sunday, 18/09/2016
15:30 Osogovo 1 : 2 Ovche Pole
15:30 Bregalnica (D) 0 : 2 Tiverija
15:30 Rudar 0 : 1 Rabotnik Djumajlija
15:30 Vasilevo 0 : 7 Belasica
15:30 Kit-Go 1 : 0 Plachkovica
15:30 Malesh 4 : 1 Sasa
15:30 Napredok (R) 3 : 0 Sloga 1934
Round 4 (24/09/2016 - 25/09/2016)
Saturday, 24/09/2016
15:30 Osogovo 3 : 0 Bregalnica (D)
Sunday, 25/09/2016
15:30 Ovche Pole 15 : 1 Birlik (К)
15:30 Sasa 3 : 2 Napredok (R)
15:30 Plachkovica 4 : 0 Malesh
15:30 Rabotnik Djumajlija 2 : 0 Vasilevo
15:30 Tiverija 2 : 2 Rudar
19:00 Belasica 6 : 1 Kit-Go
Round 5 (02/10/2016 - 04/10/2016)
Sunday, 02/10/2016
15:00 Bregalnica (D) 2 : 2 Ovche Pole
15:00 Rudar 0 : 4 Osogovo
15:00 Vasilevo 1 : 1 Tiverija
15:00 Kit-Go 3 : 2 Rabotnik Djumajlija
15:00 Napredok (R) 0 : 2 Plachkovica
15:00 Birlik (К) 0 : 3 Sloga 1934
Tuesday, 04/10/2016
15:00 Malesh 1 : 3 Belasica
Round 6 (08/10/2016 - 09/10/2016)
Saturday, 08/10/2016
14:30 Ovche Pole 6 : 1 Sloga 1934
14:30 Sasa 10 : 0 Birlik (К)
14:30 Rabotnik Djumajlija 2 : 1 Malesh
14:30 Tiverija 0 : 2 Kit-Go
14:30 Osogovo 4 : 1 Vasilevo
14:30 Bregalnica (D) 5 : 0 Rudar
Sunday, 09/10/2016
14:00 Belasica 4 : 0 Napredok (R)
Round 7 (11/10/2016)
Tuesday, 11/10/2016
14:30 Rudar 1 : 5 Ovche Pole
14:30 Vasilevo 1 : 1 Bregalnica (D)
14:30 Kit-Go 0 : 2 Osogovo
14:30 Malesh 3 : 0 Tiverija
14:30 Napredok (R) 1 : 0 Rabotnik Djumajlija
14:30 Birlik (К) 0 : 7 Plachkovica
14:30 Sloga 1934 2 : 4 Sasa
Round 8 (16/10/2016)
Sunday, 16/10/2016
14:30 Ovche Pole 0 : 0 Sasa
14:30 Plachkovica 6 : 1 Sloga 1934
14:30 Belasica 24 : 0 Birlik (К)
14:30 Osogovo 2 : 0 Malesh
14:30 Bregalnica (D) 2 : 1 Kit-Go
14:30 Rudar 2 : 3 Vasilevo
15:00 Tiverija 2 : 1 Napredok (R)
Round 9 (23/10/2016)
Sunday, 23/10/2016
14:00 Vasilevo 0 : 3 Ovche Pole
14:00 Kit-Go 6 : 0 Rudar
14:00 Malesh 2 : 1 Bregalnica (D)
14:00 Napredok (R) 0 : 1 Osogovo
14:00 Birlik (К) 0 : 3 Rabotnik Djumajlija
14:00 Sloga 1934 0 : 2 Belasica
14:00 Sasa 1 : 0 Plachkovica
Round 10 (30/10/2016)
Sunday, 30/10/2016
13:30 Ovche Pole 1 : 0 Plachkovica
13:30 Belasica 2 : 1 Sasa
13:30 Rabotnik Djumajlija 2 : 1 Sloga 1934
13:30 Birlik (К) 0 : 3 Tiverija
13:30 Bregalnica (D) 6 : 0 Napredok (R)
13:30 Rudar 1 : 0 Malesh
13:30 Vasilevo 2 : 1 Kit-Go
Round 11 (02/11/2016)
Wednesday, 02/11/2016
13:30 Kit-Go 1 : 1 Ovche Pole
13:30 Malesh 1 : 2 Vasilevo
13:30 Napredok (R) 4 : 0 Rudar
13:30 Osogovo 3 : 0 Birlik (К)
13:30 Sloga 1934 3 : 2 Tiverija
13:30 Sasa 2 : 0 Rabotnik Djumajlija
13:30 Plachkovica 1 : 0 Belasica
Round 12 (06/11/2016)
Sunday, 06/11/2016
13:30 Ovche Pole 0 : 1 Belasica
13:30 Rabotnik Djumajlija 1 : 4 Plachkovica
13:30 Tiverija 1 : 5 Sasa
13:30 Osogovo 2 : 0 Sloga 1934
13:30 Birlik (К) 0 : 3 Bregalnica (D)
13:30 Vasilevo 0 : 1 Napredok (R)
13:30 Kit-Go 4 : 0 Malesh
Round 13 (13/11/2016)
Sunday, 13/11/2016
13:00 Malesh 1 : 2 Ovche Pole
13:00 Napredok (R) 1 : 0 Kit-Go
13:00 Rudar 3 : 0 Birlik (К)
13:00 Sloga 1934 0 : 2 Bregalnica (D)
13:00 Sasa 2 : 1 Osogovo
13:00 Plachkovica 3 : 0 Tiverija
13:00 Belasica 3 : 0 Rabotnik Djumajlija
Round 14 (20/11/2016)
Sunday, 20/11/2016
13:00 Ovche Pole 1 : 1 Rabotnik Djumajlija
13:00 Tiverija 1 : 2 Belasica
13:00 Osogovo 0 : 2 Plachkovica
13:00 Bregalnica (D) 0 : 3 Sasa
13:00 Rudar 2 : 1 Sloga 1934
13:00 Birlik (К) 0 : 3 Vasilevo
13:00 Malesh 3 : 1 Napredok (R)
Round 15 (27/11/2016)
Sunday, 27/11/2016
13:00 Napredok (R) 3 : 2 Ovche Pole
13:00 Kit-Go 3 : 0 Birlik (К)
13:00 Sloga 1934 2 : 2 Vasilevo
13:00 Sasa 1 : 0 Rudar
13:00 Plachkovica 2 : 0 Bregalnica (D)
13:00 Rabotnik Djumajlija 0 : 1 Tiverija
18:00 Belasica 2 : 0 Osogovo
Round 16 (26/02/2017)
Sunday, 26/02/2017
14:00 Ovche Pole 2 : 0 Tiverija
14:00 Rabotnik Djumajlija 0 : 1 Osogovo
14:00 Belasica 9 : 0 Bregalnica (D)
14:00 Rudar 1 : 7 Plachkovica
14:00 Sasa 3 : 0 Vasilevo
14:00 Sloga 1934 0 : 1 Kit-Go
Round 17 (05/03/2017)
Sunday, 05/03/2017
14:00 Malesh 1 : 1 Sloga 1934
14:00 Kit-Go 1 : 0 Sasa
14:00 Vasilevo 1 : 3 Plachkovica
14:00 Rudar 0 : 6 Belasica
14:00 Bregalnica (D) 2 : 0 Rabotnik Djumajlija
14:00 Osogovo 5 : 0 Tiverija
Round 18 (11/03/2017 - 12/03/2017)
Saturday, 11/03/2017
13:00 Tiverija 5 : 2 Bregalnica (D)
14:00 Sasa 3 : 0 Malesh
15:00 Belasica 6 : 1 Vasilevo
Sunday, 12/03/2017
14:00 Ovche Pole 0 : 2 Osogovo
14:00 Rabotnik Djumajlija 0 : 0 Rudar
14:00 Plachkovica 1 : 0 Kit-Go
14:00 Sloga 1934 2 : 1 Napredok (R)
Round 19 (19/03/2017)
Sunday, 19/03/2017
14:00 Napredok (R) 1 : 4 Sasa
14:00 Malesh 0 : 2 Plachkovica
14:00 Kit-Go 0 : 0 Belasica
14:00 Vasilevo 3 : 1 Rabotnik Djumajlija
14:00 Rudar 2 : 0 Tiverija
14:00 Bregalnica (D) 1 : 2 Osogovo
Round 20 (22/03/2017 - 26/03/2017)
Wednesday, 22/03/2017
15:00 Tiverija 0 : 2 Vasilevo
Sunday, 26/03/2017
15:00 Ovche Pole 2 : 0 Bregalnica (D)
15:00 Osogovo 1 : 0 Rudar
15:00 Rabotnik Djumajlija 0 : 4 Kit-Go
15:00 Belasica 5 : 0 Malesh
15:00 Plachkovica 2 : 1 Napredok (R)
Round 21 (29/03/2017)
Wednesday, 29/03/2017
15:00 Sloga 1934 0 : 2 Ovche Pole
15:00 Napredok (R) 0 : 4 Belasica
15:00 Malesh 1 : 0 Rabotnik Djumajlija
15:00 Kit-Go 2 : 0 Tiverija
15:00 Vasilevo 1 : 3 Osogovo
15:00 Rudar 5 : 3 Bregalnica (D)
Round 22 (02/04/2017 - 05/04/2017)
Sunday, 02/04/2017
15:00 Ovche Pole 3 : 1 Rudar
15:00 Bregalnica (D) 3 : 1 Vasilevo
15:00 Osogovo 4 : 1 Kit-Go
15:00 Sasa 5 : 3 Sloga 1934
16:00 Tiverija 1 : 4 Malesh
Wednesday, 05/04/2017
16:00 Rabotnik Djumajlija 0 : 2 Napredok (R)
Round 23 (09/04/2017)
Sunday, 09/04/2017
16:00 Sasa 4 : 0 Ovche Pole
16:00 Sloga 1934 1 : 6 Plachkovica
16:00 Napredok (R) 3 : 0 Tiverija
16:00 Malesh 2 : 4 Osogovo
16:00 Kit-Go 2 : 1 Bregalnica (D)
16:00 Vasilevo 3 : 2 Rudar
Round 24 (15/04/2017)
Saturday, 15/04/2017
16:00 Ovche Pole 0 : 0 Vasilevo
16:00 Rudar 1 : 4 Kit-Go
16:00 Bregalnica (D) 1 : 0 Malesh
16:00 Osogovo 4 : 1 Napredok (R)
16:00 Belasica 11 : 0 Sloga 1934
16:00 Plachkovica 2 : 0 Sasa
Round 25 (23/04/2017)
Sunday, 23/04/2017
16:00 Plachkovica 4 : 0 Ovche Pole
16:00 Sasa 1 : 3 Belasica
16:00 Sloga 1934 1 : 0 Rabotnik Djumajlija
16:00 Napredok (R) 7 : 1 Bregalnica (D)
16:00 Malesh 4 : 0 Rudar