CURRENT STANDINGS

3.MFL CENTER 2017/18

PosClubPtsPWDLFAGD
134131111371324
233131102361422
331131012261016
42813913281414
52513814221210
62313724321814
7Marena211363424186
8181353524186
9161351722211
1010133191335-22
1171321101234-22
126131391128-17
136131391138-27
14Ilinden (BS)41311111035-25
Promotion | 2.MFL East
Relegation | 4.MFL

Round 1 (03/09/2017 - 06/09/2017)
Sunday, 03/09/2017
16:00 Babuna 4 : 2 Partizan
16:00 Bratstvo 07 2 : 1 Golemo Konjari
16:00 Rosoman 83 2 : 0 Prevalec
16:00 Vardar (N) 5 : 1 Napredok (KR)
16:00 Ilinden (BS) 4 : 1 Gaber
16:00 Sloga 1976 0 : 1 Marena
Wednesday, 06/09/2017
16:00 Mladost 1930 0 : 5 Pitu Guli
Round 2 (10/09/2017)
Sunday, 10/09/2017
16:00 Partizan 3 : 0 Pitu Guli
16:00 Marena 2 : 2 Mladost 1930
16:00 Gaber 2 : 2 Sloga 1976
16:00 Napredok (KR) 1 : 0 Ilinden (BS)
16:00 Prevalec 2 : 3 Vardar (N)
16:00 Golemo Konjari 3 : 1 Rosoman 83
16:00 Babuna 3 : 2 Bratstvo 07
Round 3 (17/09/2017)
Sunday, 17/09/2017
15:30 Bratstvo 07 0 : 1 Partizan
15:30 Rosoman 83 1 : 0 Babuna
15:30 Vardar (N) 4 : 1 Golemo Konjari
15:30 Ilinden (BS) 0 : 1 Prevalec
15:30 Sloga 1976 2 : 2 Napredok (KR)
15:30 Mladost 1930 1 : 0 Gaber
15:30 Pitu Guli 1 : 0 Marena
Round 4 (24/09/2017)
Sunday, 24/09/2017
12:00 Bratstvo 07 1 : 1 Rosoman 83
15:30 Partizan 1 : 0 Marena
15:30 Gaber 2 : 2 Pitu Guli
15:30 Napredok (KR) 1 : 2 Mladost 1930
15:30 Prevalec 4 : 0 Sloga 1976
15:30 Golemo Konjari 4 : 1 Ilinden (BS)
15:30 Babuna 0 : 2 Vardar (N)
Round 5 (01/10/2017)
Sunday, 01/10/2017
15:00 Rosoman 83 2 : 0 Partizan
15:00 Vardar (N) 2 : 1 Bratstvo 07
15:00 Ilinden (BS) 0 : 2 Babuna
15:00 Sloga 1976 0 : 3 Golemo Konjari
15:00 Mladost 1930 0 : 2 Prevalec
15:00 Pitu Guli 2 : 0 Napredok (KR)
15:00 Marena 4 : 0 Gaber
Round 6 (08/10/2017)
Sunday, 08/10/2017
14:30 Partizan 4 : 0 Gaber
14:30 Napredok (KR) 1 : 3 Marena
14:30 Prevalec 3 : 1 Pitu Guli
14:30 Golemo Konjari 2 : 0 Mladost 1930
14:30 Babuna 6 : 0 Sloga 1976
14:30 Bratstvo 07 4 : 1 Ilinden (BS)
14:30 Rosoman 83 0 : 3 Vardar (N)
Round 7 (14/10/2017)
Saturday, 14/10/2017
14:30 Vardar (N) 2 : 2 Partizan
14:30 Ilinden (BS) 1 : 2 Rosoman 83
14:30 Sloga 1976 0 : 1 Bratstvo 07
14:30 Mladost 1930 1 : 3 Babuna
14:30 Pitu Guli 1 : 0 Golemo Konjari
14:30 Marena 1 : 1 Prevalec
14:30 Gaber 1 : 0 Napredok (KR)
Round 8 (22/10/2017)
Sunday, 22/10/2017
14:30 Partizan 2 : 0 Napredok (KR)
14:30 Prevalec 5 : 1 Gaber
14:30 Golemo Konjari 1 : 2 Marena
14:30 Babuna 1 : 0 Pitu Guli
14:30 Bratstvo 07 4 : 1 Mladost 1930
14:30 Rosoman 83 1 : 0 Sloga 1976
14:30 Vardar (N) 4 : 0 Ilinden (BS)
Round 9 (28/10/2017 - 29/10/2017)
Saturday, 28/10/2017
14:30 Napredok (KR) 0 : 4 Prevalec
Sunday, 29/10/2017
13:30 Ilinden (BS) 0 : 1 Partizan
13:30 Sloga 1976 1 : 2 Vardar (N)
13:30 Mladost 1930 0 : 3 Rosoman 83
13:30 Pitu Guli 1 : 0 Bratstvo 07
13:30 Marena 0 : 3 Babuna
13:30 Gaber 1 : 1 Golemo Konjari
Round 10 (05/11/2017 - 15/11/2017)
Sunday, 05/11/2017
13:30 Partizan 3 : 2 Prevalec
13:30 Golemo Konjari 5 : 1 Napredok (KR)
13:30 Babuna 6 : 2 Gaber
13:30 Bratstvo 07 2 : 2 Marena
13:30 Rosoman 83 3 : 0 Pitu Guli
13:30 Vardar (N) 6 : 0 Mladost 1930
Wednesday, 15/11/2017
13:00 Ilinden (BS) 1 : 1 Sloga 1976
Round 11 (12/11/2017 - 22/11/2017)
Sunday, 12/11/2017
13:00 Sloga 1976 0 : 3 Partizan
13:00 Mladost 1930 6 : 1 Ilinden (BS)
13:00 Marena 3 : 2 Rosoman 83
13:00 Gaber 0 : 3 Bratstvo 07
13:00 Napredok (KR) 1 : 2 Babuna
13:00 Prevalec 3 : 0 Golemo Konjari
Wednesday, 22/11/2017
13:00 Pitu Guli 3 : 0 Vardar (N)
Round 12 (19/11/2017)
Sunday, 19/11/2017
11:00 Bratstvo 07 1 : 2 Napredok (KR)
13:00 Partizan 3 : 0 Golemo Konjari
13:00 Babuna 4 : 2 Prevalec
13:00 Rosoman 83 5 : 1 Gaber
13:00 Vardar (N) 3 : 2 Marena
13:00 Ilinden (BS) 0 : 4 Pitu Guli
13:00 Sloga 1976 5 : 0 Mladost 1930
Round 13 (25/11/2017 - 26/11/2017)
Saturday, 25/11/2017
13:00 Pitu Guli 2 : 0 Sloga 1976
Sunday, 26/11/2017
13:00 Mladost 1930 0 : 1 Partizan
13:00 Marena 4 : 1 Ilinden (BS)
13:00 Gaber 0 : 1 Vardar (N)
13:00 Napredok (KR) 2 : 5 Rosoman 83
13:00 Prevalec 3 : 3 Bratstvo 07
13:00 Golemo Konjari 1 : 2 Babuna
Round 14 (04/03/2018)
Sunday, 04/03/2018
14:00 Napredok (KR)   Vardar (N)
14:00 Pitu Guli   Mladost 1930
14:00 Prevalec   Rosoman 83
14:00 Marena   Sloga 1976
14:00 Partizan   Babuna
14:00 Golemo Konjari   Bratstvo 07
14:00 Gaber   Ilinden (BS)
Round 15 (11/03/2018)
Sunday, 11/03/2018
14:00 Mladost 1930   Marena
14:00 Pitu Guli   Partizan
14:00 Ilinden (BS)   Napredok (KR)
14:00 Bratstvo 07   Babuna
14:00 Rosoman 83   Golemo Konjari
14:00 Sloga 1976   Gaber
14:00 Vardar (N)   Prevalec
Round 16 (18/03/2018)
Sunday, 18/03/2018
14:00 Partizan   Bratstvo 07
14:00 Marena   Pitu Guli
14:00 Prevalec   Ilinden (BS)
14:00 Golemo Konjari   Vardar (N)
14:00 Gaber   Mladost 1930
14:00 Napredok (KR)   Sloga 1976
14:00 Babuna   Rosoman 83
Round 17 (25/03/2018)
Sunday, 25/03/2018
14:00 Sloga 1976   Prevalec
14:00 Marena   Partizan
14:00 Vardar (N)   Babuna
14:00 Mladost 1930   Napredok (KR)
14:00 Ilinden (BS)   Golemo Konjari
14:00 Pitu Guli   Gaber
14:00 Rosoman 83   Bratstvo 07
Round 18 (01/04/2018)
Sunday, 01/04/2018
14:00 Babuna   Ilinden (BS)
15:00 Partizan   Rosoman 83
15:00 Napredok (KR)   Pitu Guli
15:00 Prevalec   Mladost 1930
15:00 Bratstvo 07   Vardar (N)
15:00 Gaber   Marena
15:00 Golemo Konjari   Sloga 1976
Round 19 (07/04/2018)
Saturday, 07/04/2018
15:00 Vardar (N)   Rosoman 83
15:00 Pitu Guli   Prevalec
15:00 Ilinden (BS)   Bratstvo 07
15:00 Marena   Napredok (KR)
15:00 Sloga 1976   Babuna
15:00 Gaber   Partizan
15:00 Mladost 1930   Golemo Konjari
Round 20 (15/04/2018)
Sunday, 15/04/2018
16:00 Babuna   Mladost 1930
16:00 Napredok (KR)   Gaber
16:00 Bratstvo 07   Sloga 1976
16:00 Rosoman 83   Ilinden (BS)
16:00 Prevalec   Marena
16:00 Partizan   Vardar (N)
16:00 Golemo Konjari   Pitu Guli
Round 21 (22/04/2018)
Sunday, 22/04/2018
16:00 Sloga 1976   Rosoman 83
16:00 Marena   Golemo Konjari
16:00 Napredok (KR)   Partizan
16:00 Mladost 1930   Bratstvo 07
16:00 Gaber   Prevalec
16:00 Ilinden (BS)   Vardar (N)
16:00 Pitu Guli   Babuna
Round 22 (29/04/2018)
Sunday, 29/04/2018
16:00 Prevalec   Napredok (KR)
16:00 Bratstvo 07   Pitu Guli
16:00 Golemo Konjari   Gaber
16:00 Partizan   Ilinden (BS)
16:00 Rosoman 83   Mladost 1930
16:00 Babuna   Marena
16:00 Vardar (N)   Sloga 1976
Round 23 (06/05/2018)
Sunday, 06/05/2018
16:30 Pitu Guli   Rosoman 83
16:30 Gaber   Babuna
16:30 Marena   Bratstvo 07
16:30 Sloga 1976   Ilinden (BS)
16:30 Napredok (KR)   Golemo Konjari
16:30 Mladost 1930   Vardar (N)
16:30 Prevalec   Partizan
Round 24 (13/05/2018)
Sunday, 13/05/2018
16:30 Ilinden (BS)   Mladost 1930
16:30 Golemo Konjari   Prevalec
16:30 Partizan   Sloga 1976
16:30 Rosoman 83   Marena
16:30 Babuna   Napredok (KR)
16:30 Vardar (N)   Pitu Guli
16:30 Bratstvo 07   Gaber
Round 25 (20/05/2018)
Sunday, 20/05/2018
16:30 Prevalec   Babuna
16:30 Mladost 1930   Sloga 1976
16:30 Golemo Konjari   Partizan
16:30 Gaber   Rosoman 83
16:30 Pitu Guli   Ilinden (BS)
16:30 Napredok (KR)   Bratstvo 07
16:30 Marena   Vardar (N)
Round 26 (27/05/2018)
Sunday, 27/05/2018
16:30 Rosoman 83   Napredok (KR)
16:30 Vardar (N)   Gaber
16:30 Babuna   Golemo Konjari
16:30 Ilinden (BS)   Marena
16:30 Bratstvo 07   Prevalec
16:30 Partizan   Mladost 1930
16:30 Sloga 1976   Pitu Guli