CURRENT STANDINGS

1.MFL 2019/20

PosClubPtsPWDLFAGD
162200312
242110202
342110101
432101321
532101330
632101220
732101110
81201102-2
81201102-2
100200202-2
Champions League | qualifications
Europa League | qualifications
Play-out |
Relegation | 2.MFL

Round 1 (10/08/2019 - 11/08/2019)
Saturday, 10/08/2019
17:30 Renova 1 : 0 (1 : 0) Sileks
17:30 Shkupi 2 : 0 (0 : 0) Borec
17:30 Struga 2 : 1 (1 : 1) Rabotnichki
17:30 Akademija Pandev 1 : 0 (0 : 0) Shkendija
Sunday, 11/08/2019
17:30 Vardar 0 : 2 (0 : 1) Makedonija GjP
Round 2 (17/08/2019 - 18/08/2019)
Saturday, 17/08/2019
17:00 Rabotnichki 2 : 0 (1 : 0) Shkupi
Sunday, 18/08/2019
17:00 Sileks 1 : 0 (0 : 0) Shkendija
17:00 Makedonija GjP 0 : 0 Akademija Pandev
17:00 Borec 0 : 0 Vardar
17:00 Renova 2 : 1 (1 : 0) Struga
Round 3 (24/08/2019 - 25/08/2019)
Saturday, 24/08/2019
17:00 Vardar   Rabotnichki
Sunday, 25/08/2019
17:00 Shkendija   Makedonija GjP
17:00 Struga   Sileks
17:00 Shkupi   Renova
17:00 Akademija Pandev   Borec
Round 4 (31/08/2019)
Saturday, 31/08/2019
16:30 Borec   Shkendija
16:30 Struga   Shkupi
16:30 Sileks   Makedonija GjP
16:30 Rabotnichki   Akademija Pandev
16:30 Renova   Vardar
Round 5 (14/09/2019)
Saturday, 14/09/2019
15:30 Makedonija GjP   Borec
15:30 Vardar   Struga
15:30 Shkendija   Rabotnichki
15:30 Shkupi   Sileks
15:30 Akademija Pandev   Renova
Round 6 (18/09/2019)
Wednesday, 18/09/2019
15:30 Rabotnichki   Makedonija GjP
15:30 Renova   Shkendija
15:30 Shkupi   Vardar
15:30 Sileks   Borec
15:30 Struga   Akademija Pandev
Round 7 (22/09/2019)
Sunday, 22/09/2019
15:30 Vardar   Sileks
15:30 Makedonija GjP   Renova
15:30 Akademija Pandev   Shkupi
15:30 Shkendija   Struga
15:30 Borec   Rabotnichki
Round 8 (29/09/2019)
Sunday, 29/09/2019
15:00 Vardar   Akademija Pandev
15:00 Sileks   Rabotnichki
15:00 Renova   Borec
15:00 Struga   Makedonija GjP
15:00 Shkupi   Shkendija
Round 9 (06/10/2019)
Sunday, 06/10/2019
15:00 Borec   Struga
15:00 Rabotnichki   Renova
15:00 Makedonija GjP   Shkupi
15:00 Akademija Pandev   Sileks
15:00 Shkendija   Vardar
Round 10 (19/10/2019)
Saturday, 19/10/2019
14:30 Borec   Shkupi
14:30 Shkendija   Akademija Pandev
14:30 Rabotnichki   Struga
14:30 Makedonija GjP   Vardar
14:30 Sileks   Renova
Round 11 (23/10/2019)
Wednesday, 23/10/2019
14:30 Shkupi   Rabotnichki
14:30 Shkendija   Sileks
14:30 Struga   Renova
14:30 Vardar   Borec
14:30 Akademija Pandev   Makedonija GjP
Round 12 (27/10/2019)
Sunday, 27/10/2019
13:30 Borec   Akademija Pandev
13:30 Sileks   Struga
13:30 Renova   Shkupi
13:30 Makedonija GjP   Shkendija
13:30 Rabotnichki   Vardar
Round 13 (03/11/2019)
Sunday, 03/11/2019
13:30 Shkupi   Struga
13:30 Shkendija   Borec
13:30 Vardar   Renova
13:30 Makedonija GjP   Sileks
13:30 Akademija Pandev   Rabotnichki
Round 14 (10/11/2019)
Sunday, 10/11/2019
13:00 Sileks   Shkupi
13:00 Rabotnichki   Shkendija
13:00 Struga   Vardar
13:00 Borec   Makedonija GjP
13:00 Renova   Akademija Pandev
Round 15 (21/11/2019)
Thursday, 21/11/2019
13:00 Shkendija   Renova
13:00 Vardar   Shkupi
13:00 Borec   Sileks
13:00 Akademija Pandev   Struga
13:00 Makedonija GjP   Rabotnichki
Round 16 (24/11/2019)
Sunday, 24/11/2019
13:00 Rabotnichki   Borec
13:00 Sileks   Vardar
13:00 Renova   Makedonija GjP
13:00 Shkupi   Akademija Pandev
13:00 Struga   Shkendija
Round 17 (01/12/2019)
Sunday, 01/12/2019
13:00 Shkendija   Shkupi
13:00 Makedonija GjP   Struga
13:00 Akademija Pandev   Vardar
13:00 Borec   Renova
13:00 Rabotnichki   Sileks
Round 18 (08/12/2019)
Sunday, 08/12/2019
13:00 Vardar   Shkendija
13:00 Shkupi   Makedonija GjP
13:00 Sileks   Akademija Pandev
13:00 Struga   Borec
13:00 Renova   Rabotnichki