Shara

Current league:

4.MFL Resen 2016/17

Stadium:
Nakolec
Capacity:
Nickname:
Former names: Kranje
Web site: /
Facebook: official
Club KF Shara Krani
КФ Шара Крани
Address: s. Krani
President: Naser Lumani
Manager:
Founded:
Titles
1.MFL:
/
2.MFL:
/
3.MFL: /
Cup:
/
Republic League: /
Republic Cup: /

Squad:

Advertisements

2 Comments

  1. Reply Post By Никола Милошевски

    Овој клуб нема логика да учествува во Втората лига – Исток, а камоли да ја освои Втората лига во 1996/97 (тогаш ја освоил Борец). Исто така, Републичката лига во сезоната 1988/89 ја освојува Борец.

    1. Reply Post By Filip Zdraveski

      Фала на забелешката. се работи за грешка при пренесувањето на податоците од стариот на новиот дизајн. Некако титулите на Борец залутале кај Шара.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *