FINAL STANDINGS

3.MFL South 2016/17

PosClubPtsPWDLFAGD
16825222185976
263252032931875
350251555643628
447251528512229
54325134849463
63425104115070-20
73225102134953-4
8282577112639-13
9282584134364-21
10272583143465-31
11262582154467-23
12232572163158-27
13162544172160-39
14-6130013538-33
Promotion | 2.MFL East
Play-off |
Relegation | 4.MFL

Round 1 (11/09/2016)
Sunday, 11/09/2016
16:00 Borec 8 : 0 Dojransko Ezero
16:00 Napredok (KR) 4 : 0 Zorbas-Pobeda
16:00 11 Oktomvri 0 : 5 Pobeda (V)
16:00 Golemo Konjari 0 : 3 Prevalec
16:00 Pitu Guli 3 : 0 Rosoman 83
16:00 Partizan 1 : 1 Mladost (U)
16:00 Kozhuf 4 : 0 Gemidjii
Round 2 (18/09/2016)
Sunday, 18/09/2016
16:00 Dojransko Ezero 0 : 0 Gemidjii
16:00 Mladost (U) 1 : 5 Kozhuf
16:00 Rosoman 83 0 : 1 Partizan
16:00 Prevalec 3 : 2 Pitu Guli
16:00 Pobeda (V) 6 : 1 Golemo Konjari
16:00 Zorbas-Pobeda 3 : 0 11 Oktomvri
16:00 Borec 7 : 0 Napredok (KR)
Round 3 (25/09/2016)
Sunday, 25/09/2016
15:00 Napredok (KR) 1 : 0 Dojransko Ezero
15:00 11 Oktomvri 1 : 2 Borec
15:00 Golemo Konjari 3 : 1 Zorbas-Pobeda
15:00 Pitu Guli 2 : 2 Pobeda (V)
15:00 Partizan 0 : 1 Prevalec
15:00 Kozhuf 3 : 0 Rosoman 83
15:00 Gemidjii 5 : 2 Mladost (U)
Round 4 (02/10/2016 - 19/10/2016)
Sunday, 02/10/2016
15:00 Dojransko Ezero 3 : 3 Mladost (U)
15:00 Rosoman 83 1 : 0 Gemidjii
15:00 Pobeda (V) 4 : 0 Partizan
15:00 Zorbas-Pobeda 1 : 1 Pitu Guli
15:00 Borec 8 : 0 Golemo Konjari
15:00 Napredok (KR) 2 : 1 11 Oktomvri
Wednesday, 19/10/2016
15:00 Prevalec 1 : 0 Kozhuf
Round 5 (09/10/2016)
Sunday, 09/10/2016
12:00 Partizan 2 : 0 Zorbas-Pobeda
15:00 11 Oktomvri 1 : 2 Dojransko Ezero
15:00 Golemo Konjari 0 : 3 Napredok (KR)
15:00 Pitu Guli 0 : 0 Borec
15:00 Kozhuf 3 : 1 Pobeda (V)
15:00 Gemidjii 3 : 1 Prevalec
15:00 Mladost (U) 5 : 1 Rosoman 83
Round 6 (16/10/2016)
Sunday, 16/10/2016
14:30 Dojransko Ezero 3 : 1 Rosoman 83
14:30 Prevalec 4 : 0 Mladost (U)
14:30 Pobeda (V) 2 : 1 Gemidjii
14:30 Zorbas-Pobeda 0 : 2 Kozhuf
14:30 Borec 2 : 0 Partizan
14:30 Napredok (KR) 1 : 0 Pitu Guli
14:30 11 Oktomvri 0 : 3 Golemo Konjari
Round 7 (23/10/2016)
Sunday, 23/10/2016
11:00 Partizan 1 : 1 Napredok (KR)
14:30 Golemo Konjari 7 : 4 Dojransko Ezero
14:30 Pitu Guli 2 : 1 11 Oktomvri
14:30 Kozhuf 3 : 0 Borec
14:30 Gemidjii 3 : 0 Zorbas-Pobeda
14:30 Mladost (U) 1 : 3 Pobeda (V)
14:30 Rosoman 83 2 : 2 Prevalec
Round 8 (30/10/2016)
Sunday, 30/10/2016
13:30 Dojransko Ezero 1 : 0 Prevalec
13:30 Pobeda (V) 4 : 0 Rosoman 83
13:30 Zorbas-Pobeda 2 : 1 Mladost (U)
13:30 Borec 3 : 1 Gemidjii
13:30 Napredok (KR) 1 : 2 Kozhuf
13:30 11 Oktomvri 1 : 4 Partizan
13:30 Golemo Konjari 0 : 1 Pitu Guli
Round 9 (06/11/2016)
Sunday, 06/11/2016
13:30 Pitu Guli 2 : 0 Dojransko Ezero
13:30 Partizan 4 : 2 Golemo Konjari
13:30 Kozhuf 3 : 0 11 Oktomvri
13:30 Gemidjii 1 : 1 Napredok (KR)
13:30 Mladost (U) 3 : 6 Borec
13:30 Rosoman 83 0 : 0 Zorbas-Pobeda
13:30 Prevalec 1 : 2 Pobeda (V)
Round 10 (13/11/2016)
Sunday, 13/11/2016
13:30 Dojransko Ezero 0 : 4 Pobeda (V)
13:30 Zorbas-Pobeda 0 : 3 Prevalec
13:30 Borec 2 : 1 Rosoman 83
13:30 Napredok (KR) 4 : 3 Mladost (U)
13:30 11 Oktomvri 0 : 3 Gemidjii
13:30 Golemo Konjari 1 : 4 Kozhuf
13:30 Pitu Guli 1 : 2 Partizan
Round 11 (20/11/2016)
Sunday, 20/11/2016
13:00 Partizan 3 : 0 Dojransko Ezero
13:00 Kozhuf 3 : 1 Pitu Guli
13:00 Gemidjii 2 : 0 Golemo Konjari
13:00 Mladost (U) 3 : 0 11 Oktomvri
13:00 Rosoman 83 1 : 2 Napredok (KR)
13:00 Prevalec 1 : 1 Borec
13:00 Pobeda (V) 3 : 0 Zorbas-Pobeda
Round 12 (27/11/2016)
Sunday, 27/11/2016
13:00 Dojransko Ezero 4 : 2 Zorbas-Pobeda
13:00 Napredok (KR) 1 : 0 Prevalec
13:00 Borec 0 : 1 Pobeda (V)
13:00 11 Oktomvri 0 : 3 Rosoman 83
13:00 Golemo Konjari 2 : 1 Mladost (U)
13:00 Pitu Guli 0 : 1 Gemidjii
13:00 Partizan 0 : 2 Kozhuf
Round 13 (04/12/2016)
Sunday, 04/12/2016
13:00 Kozhuf 4 : 1 Dojransko Ezero
13:00 Gemidjii 7 : 4 Partizan
13:00 Mladost (U) 1 : 0 Pitu Guli
13:00 Rosoman 83 3 : 1 Golemo Konjari
13:00 Prevalec 3 : 0 11 Oktomvri
13:00 Pobeda (V) 1 : 2 Napredok (KR)
13:00 Zorbas-Pobeda 0 : 3 Borec
Round 14 (25/02/2017 - 26/02/2017)
Saturday, 25/02/2017
13:30 Prevalec 3 : 2 Golemo Konjari
Sunday, 26/02/2017
13:30 Dojransko Ezero 0 : 4 Borec
13:30 Zorbas-Pobeda 3 : 2 Napredok (KR)
13:30 Rosoman 83 1 : 1 Pitu Guli
13:30 Mladost (U) 2 : 0 Partizan
13:30 Gemidjii 0 : 4 Kozhuf
Round 15 (05/03/2017)
Sunday, 05/03/2017
13:30 Gemidjii 1 : 2 Dojransko Ezero
13:30 Kozhuf 11 : 0 Mladost (U)
13:30 Partizan 2 : 1 Rosoman 83
13:30 Pitu Guli 0 : 1 Prevalec
13:30 Golemo Konjari 3 : 3 Pobeda (V)
13:30 Napredok (KR) 0 : 2 Borec
Round 16 (12/03/2017)
Sunday, 12/03/2017
14:00 Dojransko Ezero 1 : 1 Napredok (KR)
14:00 Zorbas-Pobeda 0 : 3 Golemo Konjari
14:00 Pobeda (V) 2 : 2 Pitu Guli
14:00 Prevalec 3 : 0 Partizan
14:00 Rosoman 83 0 : 3 Kozhuf
14:00 Mladost (U) 3 : 2 Gemidjii
Round 17 (19/03/2017 - 12/04/2017)
Sunday, 19/03/2017
14:00 Mladost (U) 2 : 0 Dojransko Ezero
14:00 Gemidjii 3 : 0 Rosoman 83
14:00 Kozhuf 1 : 0 Prevalec
14:00 Partizan 2 : 3 Pobeda (V)
14:00 Golemo Konjari 0 : 1 Borec
Wednesday, 12/04/2017
16:00 Pitu Guli 1 : 0 Zorbas-Pobeda
Round 18 (26/03/2017)
Sunday, 26/03/2017
14:00 Napredok (KR) 1 : 3 Golemo Konjari
14:00 Borec 9 : 0 Pitu Guli
14:00 Zorbas-Pobeda 4 : 3 Partizan
14:00 Pobeda (V) 0 : 0 Kozhuf
14:00 Prevalec 4 : 1 Gemidjii
14:00 Rosoman 83 0 : 0 Mladost (U)
Round 19 (02/04/2017)
Sunday, 02/04/2017
15:00 Rosoman 83 2 : 0 Dojransko Ezero
15:00 Mladost (U) 1 : 0 Prevalec
15:00 Gemidjii 4 : 4 Pobeda (V)
15:00 Kozhuf 4 : 0 Zorbas-Pobeda
15:00 Partizan 2 : 4 Borec
15:00 Pitu Guli 0 : 0 Napredok (KR)
Round 20 (09/04/2017)
Sunday, 09/04/2017
15:00 Dojransko Ezero 4 : 2 Golemo Konjari
15:00 Napredok (KR) 1 : 2 Partizan
15:00 Borec 1 : 1 Kozhuf
15:00 Zorbas-Pobeda 4 : 1 Gemidjii
15:00 Pobeda (V) 1 : 3 Mladost (U)
15:00 Prevalec 5 : 0 Rosoman 83
Round 21 (15/04/2017 - 03/05/2017)
Saturday, 15/04/2017
16:00 Prevalec 2 : 0 Dojransko Ezero
16:00 Mladost (U) 1 : 0 Zorbas-Pobeda
16:00 Gemidjii 1 : 9 Borec
16:00 Kozhuf 9 : 1 Napredok (KR)
16:00 Pitu Guli 1 : 0 Golemo Konjari
Wednesday, 03/05/2017
16:30 Rosoman 83 2 : 3 Pobeda (V)
Round 22 (23/04/2017)
Sunday, 23/04/2017
16:00 Dojransko Ezero 2 : 1 Pitu Guli
16:00 Golemo Konjari 4 : 3 Partizan
16:00 Napredok (KR) 5 : 0 Gemidjii
16:00 Borec 9 : 0 Mladost (U)
16:00 Zorbas-Pobeda 3 : 0 Rosoman 83
16:00 Pobeda (V) 1 : 0 Prevalec
Round 23 (28/04/2017 - 30/04/2017)
Friday, 28/04/2017
16:00 Pobeda (V) 3 : 1 Dojransko Ezero
Sunday, 30/04/2017
16:00 Prevalec 5 : 2 Zorbas-Pobeda
16:00 Rosoman 83 1 : 4 Borec
16:00 Mladost (U) 3 : 5 Napredok (KR)
16:00 Kozhuf 3 : 0 Golemo Konjari
16:00 Partizan 2 : 0 Pitu Guli
Round 24 (07/05/2017)
Sunday, 07/05/2017
16:30 Dojransko Ezero 4 : 3 Partizan
16:30 Pitu Guli 0 : 3 Kozhuf
16:30 Golemo Konjari 1 : 1 Gemidjii
16:30 Napredok (KR) 7 : 1 Rosoman 83
16:30 Borec 2 : 0 Prevalec
16:30 Zorbas-Pobeda 2 : 4 Pobeda (V)
Round 25 (14/05/2017)
Sunday, 14/05/2017
16:30 Zorbas-Pobeda 4 : 2 Dojransko Ezero
16:30 Pobeda (V) 2 : 3 Borec
16:30 Prevalec 5 : 0 Napredok (KR)
16:30 Mladost (U) 7 : 3 Golemo Konjari
16:30 Gemidjii 1 : 2 Pitu Guli
16:30 Kozhuf 4 : 0 Partizan
Round 26 (21/05/2017)
Sunday, 21/05/2017
16:30 Dojransko Ezero 0 : 4 Kozhuf
16:30 Partizan 8 : 1 Gemidjii
16:30 Pitu Guli 3 : 3 Mladost (U)
16:30 Golemo Konjari 3 : 0 Rosoman 83
16:30 Napredok (KR) 3 : 0 Pobeda (V)
16:30 Borec 3 : 0 Zorbas-Pobeda