CURRENT STANDINGS

3.MFL North 2019/20

PosClubPtsPWDLFAGD
131100505
231100312
231100312
231100312
531100101
611010220
611010220
811010000
811010000
100100101-1
110100113-2
110100113-2
110100113-2
140100105-5
Play-off | group stage
Relegation | 4.MFL

Round 1 (15/09/2019)
Sunday, 15/09/2019
10:00 SSK Nova 1 : 3 Volkovo
16:00 Rechica 3 : 1 Nju Jork
16:00 Petrovec 0 : 5 Lokomotiva
16:00 Cementarnica 55 2 : 2 Besa-Vlazrimi
16:00 Rinia 98 0 : 0 BVK
16:00 Fortuna 3 : 1 Studena Voda
16:00 Ilinden (S) 0 : 1 Madjari Solidarnost
Round 2 (21/09/2019 - 22/09/2019)
Saturday, 21/09/2019
16:00 Studena Voda   Nju Jork
Sunday, 22/09/2019
10:00 Volkovo   Cementarnica 55
10:00 Madjari Solidarnost   Petrovec
16:00 Besa-Vlazrimi   Rechica
16:00 BVK   SSK Nova
16:00 Fortuna : Ilinden (S)
16:00 Lokomotiva   Rinia 98
Round 3 (25/09/2019)
Wednesday, 25/09/2019
15:30 Ilinden (S)   Studena Voda
15:30 Rinia 98   Madjari Solidarnost
15:30 Cementarnica 55   BVK
15:30 Nju Jork   Besa-Vlazrimi
15:30 Petrovec   Fortuna
15:30 SSK Nova   Lokomotiva
15:30 Rechica   Volkovo
Round 4 (29/09/2019)
Sunday, 29/09/2019
15:30 Studena Voda   Besa-Vlazrimi
15:30 BVK   Rechica
15:30 Madjari Solidarnost   SSK Nova
15:30 Ilinden (S)   Petrovec
15:30 Volkovo   Nju Jork
15:30 Lokomotiva   Cementarnica 55
15:30 Fortuna   Rinia 98
Round 5 (06/10/2019)
Sunday, 06/10/2019
15:00 Cementarnica 55   Madjari Solidarnost
15:00 Nju Jork   BVK
15:00 SSK Nova   Fortuna
15:00 Besa-Vlazrimi   Volkovo
15:00 Rechica   Lokomotiva
15:00 Petrovec   Studena Voda
15:00 Rinia 98   Ilinden (S)
Round 6 (13/10/2019)
Sunday, 13/10/2019
15:00 Studena Voda   Volkovo
15:00 Ilinden (S)   SSK Nova
15:00 Madjari Solidarnost   Rechica
15:00 BVK   Besa-Vlazrimi
15:00 Petrovec   Rinia 98
15:00 Fortuna   Cementarnica 55
15:00 Lokomotiva   Nju Jork
Round 7 (20/10/2019)
Sunday, 20/10/2019
14:30 Rinia 98   Studena Voda
14:30 Besa-Vlazrimi   Lokomotiva
14:30 Cementarnica 55   Ilinden (S)
14:30 Nju Jork   Madjari Solidarnost
14:30 Volkovo   BVK
14:30 SSK Nova   Petrovec
14:30 Rechica   Fortuna
Round 8 (23/10/2019)
Wednesday, 23/10/2019
14:30 Rinia 98   SSK Nova
14:30 Ilinden (S)   Rechica
14:30 Madjari Solidarnost   Besa-Vlazrimi
14:30 Studena Voda   BVK
14:30 Petrovec   Cementarnica 55
14:30 Fortuna   Nju Jork
14:30 Lokomotiva   Volkovo
Round 9 (27/10/2019)
Sunday, 27/10/2019
14:30 Besa-Vlazrimi   Fortuna
14:30 BVK   Lokomotiva
14:30 Rechica   Petrovec
14:30 SSK Nova   Studena Voda
14:30 Volkovo   Madjari Solidarnost
14:30 Nju Jork   Ilinden (S)
14:30 Cementarnica 55   Rinia 98
Round 10 (03/11/2019)
Sunday, 03/11/2019
13:30 Rinia 98   Rechica
13:30 Madjari Solidarnost   BVK
13:30 Ilinden (S)   Besa-Vlazrimi
13:30 Studena Voda   Lokomotiva
13:30 SSK Nova   Cementarnica 55
13:30 Petrovec   Nju Jork
13:30 Fortuna   Volkovo
Round 11 (10/11/2019)
Sunday, 10/11/2019
13:30 Volkovo   Ilinden (S)
13:30 Nju Jork   Rinia 98
13:30 Cementarnica 55   Studena Voda
13:30 BVK   Fortuna
13:30 Besa-Vlazrimi   Petrovec
13:30 Rechica   SSK Nova
13:30 Lokomotiva   Madjari Solidarnost
Round 12 (17/11/2019)
Sunday, 17/11/2019
13:00 Rinia 98   Besa-Vlazrimi
13:00 Studena Voda   Madjari Solidarnost
13:00 Ilinden (S)   BVK
13:00 SSK Nova   Nju Jork
13:00 Petrovec   Volkovo
13:00 Fortuna   Lokomotiva
13:00 Cementarnica 55   Rechica
Round 13 (24/11/2019)
Sunday, 24/11/2019
13:00 Volkovo   Rinia 98
13:00 Nju Jork   Cementarnica 55
13:00 Madjari Solidarnost   Fortuna
13:00 BVK   Petrovec
13:00 Rechica   Studena Voda
13:00 Besa-Vlazrimi   SSK Nova
13:00 Lokomotiva   Ilinden (S)